RAJDYWRC

Gus Greensmith zmienia pilota!

Gus Greensmith zmienia pilota!

Gus Greensmith z M-Sportu będzie startował z nowym pilotem w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Chris Patterson zastąpi Elliotta Edmondsona na prawym fotelu Forda Fiesty WRC. Edmondson i Greensmith po raz pierwszy wystąpili razem w 2015 roku w Drive DMACK Cup. Po kilku latach przerwy z Craigiem Parrym jako pilotem Greensmitha, ponownie połączyli się w 2019 roku na pełny sezon WRC2 z M-Sportem.

W tym samym roku zadebiutowali razem w WRC w Rajdzie Portugalii. Po tym, w 2020 i 2021 roku przeszli na pełnoetatowe miejsce w najwyższej klasie samochodów. Patterson jest bardziej doświadczony na poziomie WRC. Współpracował m.in. z Petterem Solbergiem w latach 2010-2012. W tym także w 2012 roku w ekipie M-Sport Ford. Chris dzielił także samochód rajdowy z Krisem Meekiem. Ostatnio pełnił tę istotną funkcję w samochodzie, który prowadził Khalid Al-Qassimi.

Gus Greensmith

„Elliott i ja rywalizowaliśmy razem przez wiele lat. Osiągnęliśmy w tym czasie dużo wspaniałych rezultatów. Chciałbym podziękować Elliottowi za jego wkład. Chociaż od teraz będziemy kontynuować nasze kariery osobno, jestem pewien że jego umiejętności sprawią, że pozostanie tą znajomą twarzą w padoku WRC. Życzę mu wszystkiego najlepszego.”

Elliott Edmondson

„Ten rozłam oznacza koniec bardzo udanego i przyjemnego rozdziału mojej rajdowej kariery. Decyzja o zakończeniu współpracy została podjęta z korzyścią dla nas obu. Chciałbym podziękować Gusowi, rodzinie Greensmith’ów i firmie M-Sport za spędzony razem czas. Mogę z przyjemnością przyjrzeć się naszym osiągnięciom. Życzę wszystkiego najlepszego na przyszłość i bez wątpienia pozostaniemy w kontakcie!”

Pierwszą rundą WRC Greensmitha i Pattersona będzie Rajd Chorwacji w dniach 23-25 kwietnia. W tej rundzie w zespole M-Sport dołączą do nich debiutanci Adrien Fourmaux i Renaud Jamoul. Będzie to pierwszy występ Pattersona od 2018 roku.


Źródło: DirtFish
Gus Greensmith na Rallypl – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *