ERCRajd AkropoluRajd Akropolu 2018RAJDY

Grzyb spada na trzecie miejsce – OS7 Rajd Akropolu 2018

Grzyb spada na trzecie miejsce – OS7 Rajd Akropolu 2018

Herczig Norbert wygrał siódmy odcinek Rajdu Akropolu. Węgierski duet pokonał drugiego Bruno Magalhaesa, o 5.7s. Identyczny czas uzyskali Grzegorz Grzyb i Brynildsen Eyvind (+6.6s). Piąty rezultat na tym 25 kilometrowym odcinku wykręcił Galatariotis Simos. Kierowca z Cypru stracił do Węgierskiego duetu 7.3 sekundy. Szósty czas uzyskał Łukasz Habaj. Kierowca Forda Fiesty R5 uzyskał czas o 11.2 sekundy gorszy od Herczig-a. Siódmy czas wykręcił zmagający się z oponami Hubert Ptaszek. Załoga ŠKODY FABII R5 straciła do zwycięzcy 12.5 sekundy.

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu umocnił się Bruno Magalhaes. Na drugą pozycję wskoczył Herczig Norbert, który zamienił się pozycjami z Grzegorzem Grzybem. Polak traci zaledwie do Węgra 0.7 sekundy. Na czwartym miejscu, cały czas plasuje się Hubert Ptaszek (+17.3s)

Opóźnienie startu

Siódmy oes Rajdu Akropolu powinien się rozpocząć o 15:34. Niestety, Skoda Fabia R5, którą prowadził Albert von Thurn und Taxis zablokowała drogę na OS6. W związku z tym, pozostałe samochody miały przejechać trasę w charakterze dojazdówki, a rozpoczęcie siódmej próby zostało opóźnione względem oryginalnego czasu o około 50 minut.

Patronite

OS7 Rajd Akropolu
Twitter FIA ERC

Wybrane dla Ciebie