Rajd ŚwidnickiRajd Świdnicki 2018RAJDYRSMP

Grzyb i Hundla najlepsi w Świdnicy

Grzegorz Grzyb i Rubert Hundla powtórzyli swój sukces z 2016 roku i wygrali 46 Rajd Świdnicki-Krause. Dla załogii Fabii R5 był to świetny trening przed zbliżającym się wielkim krokiem Rajdem Wysp Kanaryjskich. Mistrzowski duet z 2016 roku spisywał się w ten weekend bardzo dobrze mimo tego że popełnił błąd na odcinku miejskim w Świdnicy, to podczas niedzielnej części rywalizacji nie niał sobie równych zapisując na swoje konto dwa przejady kluczowego odcinka z Jawornik do Kamionek.

fot. Tomasz Lewicki

Drugie miejsce zajął Jakub Brzeziński pilotowany przez Kamila Kozdronia. Popularny Colin, który twierdził przed imprezą że nie czuje się na siłach aby walczyć z najlepszymi zapisał na swoje konto dwa oesowe triumfy. Na najniższym stopniu podium stanął w inauguracyjnej rundzie RSMP debiutujący za kierownicą fabrycznej Škody Mikołaj Marczyk. Miko zapisał na swoje konto 5 dodatkowych punktów za zwycięstwo na Power Stage Walim-Zagórze Śląskie. 22 latek z odcinka na odcinek rozkręcał się i prezentował w ten weekend naprawde wysokie tempo pozwolające mu na walkę z najlepszymi.

fot. Miko Marczyk Motorsport/fb

Na czwartym miejscu zmagania ukończył Zbyszek Gabryś. Zawodnik Fiesty R5 nie ustrzegł się dzisiaj błędów dlatego przegrał podium ze swoim młodszym kolegą o 7,6s. Pierwszą piątke skompletował Tomasz Kasperczyk. Kierowca Tiger Rally Team błysnął dzisiaj kilkoma czasami w pierwszej trójce. Oczko niżej zmagania ukończył Jarosław Kołtun, który nie podejmował zbyt dużego ryzyka. Najlepszy w Open N Marcin Słobodzian był siódmy. Ósma lokata przypadła w udziale Łukaszowi Byśkiniewiczowi. Debiutant za kierownicą Hyundia i20 R5 pitowany przez ikonę polskich rajdów Macieja Wisławskiego nie zachwycał swoim tempem na oesach zlokalizowanych w Górach Sowich. Łukasz Kotarba był dziewiąty i drugi w Open N. Czołową dziesiątkę zamknęli najszybsi w klasie 4 Kacper Wròblewski i Jacek Spentany.
Jan Chmielewski za kierownicą C2 s1600 nie miał sobis równych w klasie Open 2WD.

fot. Maciej Niechwiadowicz Photography

Ostatniego oesu zmagań nie przejechał Dariusz Poloński. Wielkim pechowcem pierwszej rundy Rsmp został Filip Nivette, który rano na Michałkowej zatrzymał swoją Fieste Proto z powodu awarii silnika.

fot. Tomasz Macherzyński

Kolejna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zostanie rozegrana na odcinkach Kotliny Kłodzkiej w trzeci weekend maja.

Wyniki:
1.G.Grzyb
2.J.Brzeziński +13,0s
3.M.Marczyk +17,7s
4.Z.Gabryś +25,3s
5.T.Kasperczyk +54,0s
6.J.Kołtun +1.05,3s
7.M.Słobodzian +2.44,4s
8.Ł.Byśkiniewicz +2.50,8s
9.Ł.Kotarba +4.03,5s
10.K.Wróblewski +4.38,7s

 

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie