RAJDYWRC

Gryazin wraz z Polo GTI R5 w WRC2 2021!

Gryazin wraz z Polo GTI R5 w WRC2 2021!

Nikolay Gryazin potwierdził, że w nadchodzącym sezonie będzie rywalizował w klasyfikacji WRC2. Gryazin przez cały sezon będzie kierował Volkswagenem Polo GTI R5. Jego pilotem będzie Konstantin Aleksandrov. Ten duet miał już okazję ze sobą współpracować po tym jak w trakcie poprzedniego roku zakończyła się współpraca Nikolay’a z Yaroslavem Federovem.

23-latek naturalnie pojawi się na starcie nadchodzącego Rajdu Monte Carlo (planowana data 21-24 stycznia). Nie będzie on jednak nominowany do zdobywania punktów w tym rajdzie. Kierowca będzie musiał ogłosić w których siedmiu rajdach chce zdobywać punkty w nadchodzącym sezonie.

Gryazin zadebiutował w Rajdowych Mistrzostwach Świata podczas Rajdu Szwecji w 2019 roku w klasyfikacji WRC2 (aktualnej WRC3). W tamtym roku zakończył on sezon na czwartej lokacie w swojej klasie, mając na swoim koncie m.in. zwycięstwo w Rajdzie Finlandii. Poprzedni sezon był dla niego nieco gorszy, choć i tak udało mu się dwa razy stanąć na podium rajdu (trzecie miejsce w Rajdzie Monte Carlo i drugie w Rajdzie Meksyku). To wszystko pozwoliło Gryazinowi na zajęcie piątej lokaty w klasyfikacji generalnej WRC2.

Dla Nikolay’a Rajd Monte Carlo będzie drugą imprezą przejechaną za kierownicą Volkswagena Polo GTI R5. Wcześniej wziął on udział w hiszpańskim Rallye Recalvi Mariña Lucense, który ostatecznie został przez niego wygrany. W poprzednich latach startował on głównie Škodą Fabią R5 oraz Hyundaiem i20 R5.

Rosjanin tak skomentował kwestię możliwości startów w nadchodzącym sezonie:

Nikolay Gryazin:

“Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę powrócić do WRC2. Na prawdę jestem podekscytowany możliwością rywalizacji w Volkswagenie Polo i kontynuacją mojej współpracy z Konstantinem.

Jestem bardzo wdzięczny osobom, które dały mi tą szansę. To pozwoli mi zdobyć doświadczenie i liczę, że znajdę się w gronie czołowych kierowców.”

Wraz z ogłoszeniem planu startów poznaliśmy również malowanie samochodu Nikolay’a na nadchodzący sezon. Malowanie Volkswagena Polo GTI R5 jest mocno inspirowane barwami narodowymi Rosji. To wszystko potwierdzone jest również napisem na tyle samochodu, który po prostu głosi: „Z Rosji z miłością”.

https://www.wrc.com

Źródło informacji: https://www.wrc.com

Więcej o WRC na Rallypl przeczytacie tutaj – KLIK!

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w RallyPL. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *