RAJDYWRC2

Gryazin kierowcą fabrycznym Hyundaia w WRC2?!

Gryazin kierowcą fabrycznym Hyundaia w WRC2?!

We włoskich mediach dużo ostatnio mówiło się o tym, jak będzie wyglądał skład Hyundaia w sezonie 2020 WRC. Najwięcej spekulacji krąży wokół klasy WRC2, gdzie koreański producent może poważnie namieszać w rywalizacji samochodów klasy R5.

Pogłoski te mówią, że lada dzień Nikolay Gryazin dołączy do ekipy Hyundai Motorsport i będzie ich fabrycznym kierowcą występującym w klasyfikacji WRC2. Jest to bardzo logiczna oraz spójna decyzja producenta, ponieważ Rosjanin jest uznawany za jednego z najlepszych młodych kierowców w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Sam Andrea Adamo również chciał mieć Nikolay’a po swojej stronie, ponieważ nie trafiłby on wtedy do konkurencji.

Z mediowych przecieków można wywnioskować, że już w połowie grudnia powinniśmy otrzymać oficjalne potwierdzenie tego transferu. Sam kierowca może zadebiutować w barwach Hyundaia już we francuskim rajdzie Hivernal du Dévoluy, który odbędzie się w dniach 14-15 grudnia.

Program Gryazina ma składać się z 8 rajdów, z rozpoczęciem sezonu w Monte-Carlo. Spośród zaplanowanych rajdów najprawdopodobniej zobaczymy również Rajd Sardynii, ponieważ rosyjska załoga bardzo ceni sobie tę właśnie rundę Rajdowych Mistrzostw Świata.

Źródło: https://www.rallyssimo.it/

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close