RAJDYWRCWRC2

Gryazin i Veiby w Hyundai Motorsports

Najnowsze specyfikacje samochodów i20 R5 pojawią się na co najmniej ośmiu eliminacjach w 2020 roku. Pierwszym sprawdzianem będzie bardzo wymagający Rallye Monte-Carlo (23-26 stycznia).

Gruzin.com

Udział w WRC 2 jest ważną decyzją z wielu powodów ”- powiedział szef zespołu Andrea Adamo. Wzmacnia nasze zaangażowanie w WRC jako całości. Od strony technicznej pozwoli nam to również udowodnić konkurencyjność i wydajność naszego niedawno zmodernizowanego i20 R5’20.

Młode wilki dostają szansę

23-letni Norweg Ole Christian Veiby z pilotem Jonasem Anderssonem oraz 22-letni Rosjanin Nikolay Gryazin z pilotem Yaroslavem Fedorovem.

Gryazin.com

Ole Christian Veiby – Naprawdę dobrze jest dołączyć do Hyundai Motorsport – myślę, że będziemy bardzo konkurencyjnym zespołem! Nie mogę się już doczekać, aby zacząć. Nie jest tajemnicą, że celem jest zawsze być na najwyższym poziomie; Myślę, że mamy potencjał, aby być bardzo silni. Mam również nadzieję, że doświadczenie, które zebrałem z wielu różnych samochodów R5, będzie cenne dla rozwoju i20 R5.

Nikolay Gryazin – dla Yaroslava i dla mnie to fantastyczna okazja, aby dołączyć do zwycięskiej drużyny! Wspaniale jest poczuć ich motywację i wsparcie dla mnie w tym programie WRC 2. Dołączenie do producenta to kolejny krok w mojej karierze i jestem przekonany, że w przyszłości będę mógł przejść na inne poziomy dzięki Hyundai Motorsport. Jestem w pełni zaangażowany w osiąganie najlepszych rezultatów w zespole. Podziwiam to, co osiągnął Hyundai i całą ciężką pracę, która doprowadziła ich do zostania mistrzami.

Obie załogi rozpoczęły swoje przygotowania do Rajdu Monte-Carlo. Testy odbyły się we francuskim regionie Gap.

Patronite

Gryazin – Niestety musieliśmy przerwać testy z powodu obfitych opadów śniegu. Niezależnie od tego, podobał mi się zarówno samochód, jak i zespół Hyundai Motorsport Customer Racing.

 

Andrea Adamo – Wystawianie samochodu na różnych płaszczyznach mistrzostw przed fanami na całym świecie będzie bardzo satysfakcjonujące. Cieszymy się na współpracę z RedGrey Team, który będzie odpowiedzialny za obsługę naszych samochodów R5, a przede wszystkim nie mogę się już doczekać współpracy z tymi dwoma młodymi i ambitnymi kierowcami.

Źródło: motorsport.hyundai.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *