Rajd NiemiecRajd Niemiec 2019RAJDYWRC

Greensmith za Evansa w Niemczech

Elfyn Evans nie pojedzie w ADAC Rallye Deutschland, ponieważ nadal dochodzi do siebie po kontuzji pleców odniesionej w tym miesiącu.

Walijczyk musiał zrezygnować z rajdu Neste Rally Finland w zeszły weekend i doradzono mu, aby nie rywalizował w nadchodzącym rajdzie ADAC Rallye Deutschland – zapewniając, że całkowicie wyzdrowieje i wróci do pełnej siły po powrocie do mistrzostw.

Po raz kolejny Gus Greensmith i Elliott Edmondson zastąpią Evansa i pilota Scotta Martina. Rajd Niemiec będzie oznaczać trzeci rajd młodych Brytyjczyków w Fordzie Fiesta WRC. Będzie to pierwszy ich start na asfalcie.

 Dyrektor zespołu, Richard Millener, powiedział:

„Elfyn jest, co zrozumiałe, sfrustrowany tym, że nie wróci do Niemiec – szczególnie w tak krytycznym momencie sezonu. Wszyscy wiemy, do czego byłby tutaj zdolny, ale jego zdrowie jest najważniejszym czynnikiem i musimy zadbać o to, aby w pełni wyzdrowiał i był w 100% sprawny, zanim wróci za kierownicę. Robi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc w procesie leczenia, i mamy nadzieję, że uda mu się wrócić do Turcji.

„Gus pozytywnie zadebiutował na szutrze w Fieście WRC  i chcieliśmy dać mu tę samą szansę na asfalcie. Współpracujemy z nim od wielu lat i wiem, że on i Elliott w pełni wykorzystają to doświadczenie. Zrobili wrażenie na wszystkich w Rallye Monte-Carlo na początku tego roku i myślę, że na tym polu moglibyśmy zaobserwować duży postęp ”.

Gus Greensmith powiedział:

„Jak wszyscy inni, miałem nadzieję, że Elfyn wróci po Finlandii. Jest mi go bardzo żal, ale ważne jest, aby wrócił do zdrowia. Jestem dumny, że Malcolm i Rich ufają mi, że ponownie zajmę miejsce – to kolejna ogromna szansa i chcę podziękować im i zespołowi.

„Nie można zaprzeczyć, że asfalt jest moją ulubioną nawierzchnią i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co mogę zrobić z Fordem Fiesta WRC w Niemczech. To wydarzenie, w którym mam duże doświadczenie, a Elfyn już udowodnił, jak konkurencyjny jest samochód na tej powierzchni. Wygrałem także swój ostatni rajd na Tarmac i myślę, że będę w stanie zbliżyć się do najlepszych facetów.

„W przyszłym tygodniu razem z Teemu będziemy mieli trzydniowe testy, aby przyzwyczaić się do samochodu na asfalcie i planuję maksymalnie wykorzystać każdy kilometr. Malcolm i Rich byli zadowoleni z podejścia do Rajdu Finlandii i planuję zrobić to samo w Niemczech – zwiększając naszą prędkość na każdym oesie ”

Profil kierowcy:
Elfyn Evans
Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close