RAJDYRSMP

Gazda Rally Team blisko podium na Litwie

Gazda Rally Team blisko podium na Litwie

Błażej Gazda Maciej Mikuliszyn zaliczyli jakże udany start w inauguracyjnej rundzie cyklu ProfiAuto Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Duet korzystający z Peugeota 208 R2 zaprezentował szybkie oraz miejscami skuteczne tempo na iście wymagających odcinkach specjalnych litewskiej rundy krajowego czempionatu. Łącznie na czternastu oesach dwukrotnie meldowali się w pierwszej trójce klasy czwartej natomiast notowane przez nich rezultaty pozwalały na utrzymywanie pozycji w czołowej piątce. Dla załogi zespołu Chmielewski Motorsport był to debiut w starcie na luźnej nawierzchni samochodem klasy R2. Z całą pewnością duża ilość przedsezonowych testów zaowocowała w czasie pokonywania odcinków w okolicach Kelm.

Mimo zadowalających wyników oraz dopracowaniu kilku ważniejszych szczegółów przez duet teamu Gazda Rally Team jedna z szybszych załóg w stawce kategorii 2WD czuje pewien niedosyt po występie na Litwie. Fakt stałego progresu widocznego z oesu na oes zdecydowanie wynagradza odległą pozycję w klasyfikacji końcowej Rally Žemaitija natomiast sam wynik w klasie czwartej wydaję się być przyzwoitym prognostykiem przed nadchodzącym 77. ORLEN Rajdem Polski, na którego starcie również się pojawią Błażej Gazda i Maciej Mikuliszyn.

Maciej Gazda

,,Przepiękne odcinki o zmiennej charakterystyce. Po solidnych testach na mazurskich szutrach wiedzieliśmy czego się spodziewać. Odcinki Rajdu Zemaitija okazały się mieć jednak nieco inną specyfikę. Częściowo bardzo szybkie szerokie partie na 4 i 5 biegu, a później wąskie drogi w lesie gdzie robiła się koleina. Cieszy nas stałe szybkie tempo jakim pokonywaliśmy kolejne odcinki. Duży progres zrobiliśmy w związku z opisem. Był bardzo czytelny i trafiony. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rajdu, choć 4 miejsce pozostawia pewien niedosyt.”

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *