RAJDY

Francuskie FFSA wspiera młodych kierowców

Francuskie FFSA wspiera młodych kierowców

Francuska Federacja zaufa trzem duetom kierowca-pilot w sezonie 2020. Najwyżej znajdzie się Pierre-Louis Loubet oraz jego pilot Benjamin Landais. Ich program nie jest jeszcze dokładnie znany, ale wystąpią oni w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Szczegóły poznamy wkrótce.

Pierre-Louis Loubet

„To bardzo ważny i pozytywny krok dla mnie. Jestem zadowolony i bardzo dumny. Czeka mnie w tym sezonie wiele pracy i mam nadzieję, że wsparcie FFSA pomoże mi w poczynieniu postępów w ciągu roku. To wsparcie będzie bardzo przydatne zarówno z technicznego, jak i sportowego punktu widzenia.”

Dodatkowo, urzędujący mistrzowie Francji (Yohan Rossel i Benoit Fulcrand) z pomocą Citroen Racing znajdą się w WRC3.

Yohan Rossel

„Jestem bardzo szczęśliwy! To wyjątkowa szansa, móc rywalizować w międzynarodowym programie pod skrzydłami FFSA. Podejście Federacji do sportu i ich doradztwo pozwala nam na odpowiednie przygotowanie oraz zmaksymalizowanie swoich szans w sezonie. W tym roku będę miał w sobie dużo pewności, bo znam producenta, zespół i samochód. Celem będzie pokazanie się z dobrej strony i zdobywanie dobrych punktów, nawet gdy trzeba być ostrożnym i unikać błędów. Nie mogę się doczekać!

Trzecim zawodnikiem wspieranym przez FFSA będzie Adrien Fourmaux oraz jego pilot Renaud Jamoul. Duet weźmie udział we wszystkich rundach cyklu WRC2 razem z M-Sportem i ich Fiestą R5.

Adrien Fourmaux

„Gdy dowiedziałem się o wyborze, byłem zadowolony. To dla mnie wielki zaszczyt, móc przywdziać francuskie barwy i ścigać się z FFSA. Po mistrzostwach juniorów we Francji i innych lokalnych występach, będzie to doskonała kontynuacja i rozwój. W sezonie 2019 zgromadziłem wiele doświadczenia i widziałem większość terenów, na których będziemy rywalizować w WRC2. W 2020 celem będzie wysoka wydajność. Stawka jest wysoka, bowiem reprezentuję nie tylko barwy Francji, ale też M-Sportu.”

Pierre-Louis Loubet – program 2020 WRC: do ustalenia

Adrien Fourmaux – program 2020 WRC 2:  Monte Carlo (23-26 stycznia), Szwecja (13-16 lutego), Portugalia (21-24 maja), Włochy (4-7 czerwca), Finlandia (6-9 sierpnia), Niemcy (15-18 października)

Yohan Rossel – program 2020 WRC 3:  Monte Carlo (23-26 stycznia), Portugalia (21-24 maja), Italy (4-7 czerwca), Finlandia (6-9 sierpnia), Niemcy (15-18 października), Wielka Brytania (29 października – 1 listopada)

Tagi

Oktawian Sadlak

Jestem redaktorem serwisu od sierpnia 2017 roku. Motorsportem interesuję się odkąd pamiętam. Mój konik to Formuła 1 oraz karting. | Kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close