Rajd DolnośląskiRAJDYRSMP

Fenomenalny finisz Brzezińskiego i Kozdronia !!!

Os11 Rajd Dolnośląski 2018

Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń wygrali 52 Rajd Dolnośląski. Załoga Fabii R5, która przed ostatnim oesem traciła do Grzegorza Grzyba 2,6s. Postawiła wszystko na jedną kartę i na Power Stage Złoty Stok uzyskała lepszy czas od Wrocławianina. W klasyfikacji generalnej reprezentanci zespołu Go+Cars wyprzedzili Mistrzów Polski 2016 o zaledwie 0,3s. Dla Colina i Kozdronia jest to pierwsze zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie. Drugie miejsce wywalczył wspomniany wyżej Grzyb. Zawodnik Škody podczas dzisiejszego etapu nie umiał znaleźść odpowiedniego dla siebie tempa i przegrał z Brzezińskim aż na czterech dzisiejszych oesach.

Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Kasperczyk, kierowca Tiger Rally Team nie podejmował zbyt dużego ryzyka na oesach w okolicach Zieleńca. Czwarte miejsce przypadło w udziale Jarosławowi Kołtunowi. Zawodnik Fiesty R5 przejechał kolejny dobry bez błędny rajd. Łukasz Byśkiniewicz, który narzekał po sobocie że nie za dobrze dogaduje się ze swoim Hyundaiem i20 R5, podczas niedzielnego etapu błysnął kilkoma niezłymi rezultatami w top 5. Ostatecznie zmagania zakończył w czołowej piątce.

Wybrane dla Ciebie

Najlepsi w Open N podobnie jak w Świdnicy, okazali się Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel. Reprezentanci Subaru Poland Rally Team wywalczyli szóte miejsce w klasyfikacji generalnej. Siódma pozycja przypadła w udziale Jackowi Jureckiemu. Kierowca Peugeouta stoczył kapitalny pojedynek z Kacprem Wróblewski i ostatecznie pokonał go o 5 sekund. Sławomir Strychalski w Nissanie 350 Z triumfował w Open 2WD. Pierwszą dziesiątkę zamknął Paweł Krysiak.

Trasa tegorocznego rajdu Dolnośląskiego była bardzo trudna, świadczy o tym fakt że nie pokonało jej kilku naprawde mocnych faworytów do końcowego sukcesu min. Filip Nivette oraz Mikołaj Marczyk. Ubiegłoroczny Mistrz Polski popełnił błąd na wczorajszej arenie w Dusznikach, natomiast zawodnik fabrycznej Škody Fabii R5, który w sobote spisywał się znakomicie dzisiaj rozbił swoją rajdówkę na drugim oesie.

W klasyfikacji generalnej cyklu po dwòch rozegranych rundach na prowadzeniu wysunął się Jakub Brzeziński. Kierowca Fabii R5 posiada w swoim dorobku 52 pkt. Dwa oczka mniej ma aktualnie Grzegorz Grzyb. Trzeci jest Tomasz Kasperczyk 28pkt. Jedną pozycję niżej znajduje się Jarosław Kołtun 23pkt. Natomiast pierwszą piątkę zamyka reprezentant fabrycznej Škody Mikołaj Marczyk 20pkt.

Kolejna eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zostanie rozegrana na Puławach w drugi weekend czerwca.