Rajd FinlandiiRajd Finlandii 2018RAJDYWRC

Fantastyczny sobotni etap w wykonaniu Tänaka- OS19 Rajd Finlandii 2018

Drugi przejazd próby Philajakoski zakończył sobotni etap Rajdu Finlandii 2018. Po dziewiętnastu odcinkach specjalnych Ott Tänak i Martin Jarveoja pewnie prowadzą w ósmej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Estońska załoga na oesach w okolicach Jyvaskala spisywała się dzisiaj rewelacyjnie, podczas poranka odniosła konplet oesowych zwycięstw nie dając żadnych szans swoim rywalom, natomiast po południu umiejętnie zwolniła aby kontrolować sytuacje i nie popełniać żadnych głupich błędów.

Foto. Timo Anis Photography

Drugie miejsce zajmuje Mads Ostberg, który będzie musiał jutro skupić się na obronie swojej pozycji przed bardzo dobrze spisującym się dzisiaj Jari Matti Latvalą. Fin podczas popołudniowej pętli zapisał na swoje konto dwa wygrane odcinki specjalne. Dwukrotny trumfator swojej domowej rundy WRC traci do poprzedzającego go Norwega tylko 5,4s. Za wirtualnym podium zawodów plasuje się ubiegłoroczny zwycięzca Neste Rally Finland Esapekka Lapppi, który pokazał dzisiaj swoje wysokie tempo. Hayden Paddon jest aktualnie piąty. Kierowca Hyundaia wyprzedza o 15,5s Temu Suninena. Najlepszy z obozu Forda nie zachwycił dzisiaj, ale stwierdził że miał problemy z przyczepnością.

Foto. Sebastian Ogier/fb

Z dzisiejszego dnia nie może być zadowolony Sebastian Ogier, który nie pokazał nic specjalnego i aktualnie zajmuje siódmą pozycje. Walijczyk Elfyn Evans jest aktualnie ósmy. Nie zachwycił również Craig Breen. Irlandczyk narzekał na ustawienia w swoim C3 WRC. Pierwszą dziesiątkę zamyka Thierry Neuville, który nie podejmował dzisiaj zbyt dużego ryzyka.

Klasyfikacja po OS19:

Organizatorzy zaplanowali na jutro dla zawodników cztery próby sportowe.

Profil kierowcy:
Ott Tanak
Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Podobne

Close