PRASOWERajd FinlandiiRajd Finlandii 2019RAJDYWRC

Kalle Rovanperä, celuje w zwycięstwo na trasach ojczystego kraju

Fabryczny kierowca ŠKODY, Kalle Rovanperä, celuje w zwycięstwo

Fińska załoga, w składzie Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen, po dwóch zwycięstwach za kierownicą ŠKODY FABIA R5 evo w kategorii WRC 2 Pro jest gotowa na podjęcie wyzwania na trasach Rajdu Finlandii, który odbędzie się w dniach od 1 do 4 sierpnia. Rajd ten jest wyjątkowo ważny dla młodego kierowcy, gdyż zaprezentuje się przed własną publicznością, licząc na rehabilitację po zeszłorocznym niepowodzeniu spowodowanym problemami technicznymi na trasie. Zwycięzcą kategorii WRC 2 w ubiegłym roku została, jadąca ŠKODĄ, załoga prywatna w składzie Eerik Pietarinen i Juhana Raitanen. Tym razem powalczą oni o dobry rezultat i zdobycie punktów dla ŠKODA Motorsport w kategorii WRC 2 Pro.

Podczas swojego pierwszego Rajdu Finlandii w 2018 roku, Kalle Rovanperä wygrał 16 z 23 odcinków specjalnych w kategorii WRC 2. Problemy z zawieszeniem samochodu uniemożliwiły mu jednak zajęcie miejsca na podium. W tym roku obecny lider kategorii WRC 2 Pro jest świetnie przygotowany, tak samo jak jego pojazd ŠKODA FABIA R5 evo i planuje wygraną na ojczystych trasach Finlandii.

Kalle Rovanperä:
– Uwielbiam jeździć szybkimi szutrowymi drogami w moim kraju. Mieliśmy dobre testy przed rajdem, a moja ŠKODA FABIA R5 evo jest świetnie skonfigurowana. Czuję się pewnie z moim samochodem, co jest bardzo ważne w trakcie rajdu – podkreśla.

W kategorii załóg prywatnych WRC 2, załoga ŠKODY w składzie Pierre-Louis Loubet i Vincent Landais, wykazała się niezwykłymi umiejętnościami jazdy po szutrowych trasach i zajęła pierwsze miejsce w swojej klasie w niedawnym Rajdzie Portugalii. Francuski zespół ma szansę przejść do czołówki mistrzostw WRC 2 jeśli osiągnie dobry wynik podczas Rajdu Finlandii.

Pierwszy rajd nową ŠKODĄ FABIA R5 evo

Dwa tygodnie przed Rajdem Finlandii Toni Gardemeister, szef zespołu Eerika Pietarinena, odebrał ŠKODĘ FABIA R5 evo. W skandynawskim wyścigu Pietarinen po raz pierwszy poprowadzi nowy samochód.

– Wiemy, że Kalle i Eerik są naprawdę szybcy. Aby jak najlepiej zaprezentować się przed fińską publicznością muszą też pozostać opanowani. Mam nadzieję, że zapewnią ŠKODZIE Motorsport punkty, których potrzebujemy, aby uzyskać przewagę w klasyfikacji producentów w mistrzostwach WRC 2 Pro – komentuje Michał Hrabánek, Szef ŠKODA Motorsport.

Legendarne szutrowe trasy z licznymi skokami

Neste Rally Finland to 23 odcinki specjalne o łącznej długości ponad 307 kilometrów, głównie na szybkich szutrowych drogach. Charakterystyczną cechą rajdu są liczne skoki. Rajd rozpocznie się w czwartek, 1 sierpnia odcinkiem specjalnym „Harju” na ulicach Jyväskylä, w pobliżu parku serwisowego. Na piątek zaplanowano 10 odcinków specjalnych o długości ok. 126 kilometrów. Najdłuższym dniem rajdu będzie sobota, kiedy kierowcy będą mieli do pokonania niemal 133 km podzielone na 8 etapów. Niedziela to cztery odcinki z finiszem w Jyväskylä, które rozstrzygną o wygranej oraz wręczenie nagród zwycięzcom.

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close