RAJDYWRC

Evans powróci dopiero w Rajdzie Wielkiej Brytanii!

Evans powróci dopiero w Rajdzie Wielkiej Brytanii!

Elfyn Evans i Scott Martin powrócą do Rajdowych Mistrzostw Świata FIA na domowych trasach – wystartują za kierownicą Forda Fiesty WRC dopiero w Rajdzie Wielkiej Brytanii.

Załoga musiała zrezygnować z ścigania się w Finlandii i Niemczech oraz przegapi nadchodzącą rundę w Turcji, ponieważ Evans nadal dochodzi do siebie po kontuzji pleców odniesionej podczas Rajdu Estonii w zeszłym miesiącu.

Teemu Suninen i Pontus Tidemand zasiądą za kierownicą dwóch najlepszych modeli Fiesty w Turcji, podczas gdy Gus Greensmith powróci do kategorii WRC 2 Pro, gdzie wystartuje w całkowicie nowej wersji Forda Fiesty R5.

 Dyrektor zespołu, Richard Millener:

„Wiemy teraz kiedy Elfyn będzie mógł wrócić do rywalizacji i to jest duży plus dla naszego zespołu zmierzającego do ostatniej części sezonu. Elfyn wciąż musi jeszcze opoczywać, więc nie zobaczymy go w Turcji, ale wspaniale jest wiedzieć, że będzie on gotowy w Walii – swojej domowej imprezy i rajdu, który wygrał w 2017 roku.

„On i Scott mieli naprawdę dobry początek roku i wszyscy mamy nadzieję, że będą mogli oni kontynuować tę passę po powrocie. Nie mieliśmy ostatnio szczęścia, ale koncentrujemy się na zapewnieniu Elfynowi i Teemu najlepszych szans na walkę o czwarte miejsce w mistrzostwach – bitwę, w której obecnie pięciu kierowców dzieli zaledwie 10 punktów! ”

Elfyn Evans:

„Długo współpracowałem ze specjalistami i wspaniale jest wiedzieć, że będę gotowy do rywalizacji w moim domowym rajdzie w Walii. Jest coś wyjątkowego w rywalizacji na własnej ziemi i to jest rajd, na który czekam co roku. Odniosłem tam pierwsze zwycięstwo, a wsparcie, które tam otrzymujemy, jest niesamowite.

„Ważne jest, aby upewnić się, że jestem w 100 procentach sprawny zanim wrócę, więc nie będę startował w Turcji. Choć to frustrujące, ufam ekspertom i wiem, jak ważne jest upewnienie się, że uraz został w pełni wyleczony. Kiedy powrócę, chcę być w pełni sił i móc zacząć od miejsca, w którym skończyliśmy – walcząc o jak najlepszy wynik w końcowej części sezonu”.

Profil kierowcy:
Elfyn Evans
Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close