Rajd FinlandiiRajd Finlandii 2019RAJDYWRC

Evans nie pojedzie w Rajdzie Finlandii! Zastąpi go Greensmith

Elfyn Evans opuści kolejną rundę Rajdowych Mistrzostw Świata FIA – Walijczyk nie weźmie udziału w Neste Rally Finland z przyczyny problemów zdrowotnych, które wystąpiły u zawodnika po ciężkim lądowaniu w Rally Estonia w ostatni weekend.

Obecnie Evans, który zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw, skupi się na pełnym i szybkim powrocie do zdrowia, aby kontynuować sezon i walczyć o najwyższe cele w WRC. W zastępstwie Evansa i Martina w Fordzie Fieście WRC zasiądą Gus Greensmith i Elliott Edmondson.

Elfyn Evans:

„Jestem całkowicie zasmucony, że zabraknie mnie w Rajdzie Finlandii, ale przeżyliśmy dość ciężkie lądowanie w Estonii i poradzono nam odpocząć i skupić się na pełnym i szybkim powrocie do zdrowia. Trudno jest się z tym pogodzić, ale muszę zaufać radom ekspertów, a zespół jest naprawdę pomocny. Skupię się teraz na moim powrocie do zdrowia i jak najszybszym powrocie za kierownicę.”

Dyrektor zespołu, Richard Millener:

„To oczywiste, że jest nam smutno, że nie zobaczymy Elfyna i Scotta w Finlandii, ale kiedy sztab medyczny tak radzi, to nie można tego zignorować. Finlandia jest wymagającym fizycznie rajdem, a niepełna sprawność Elfyna byłaby tu wielkim problemem. Ma on jednak pełne wsparcie zespołu i już teraz skupia się na szybkim powrocie do zdrowia.

Po imponującym debiucie w samochodzie WRC na początku tego roku, poczuliśmy, że powinniśmy zaoferować to miejsce Gusowi i Elliottowi. Wiem, że w pełni wykorzystają tę okazję. Już jutro będą mieli dzień testowy przed rajdem, aby upewnić się, że są najlepiej przygotowani na nadchodzące wyzwania.”

Profil kierowcy:
Elfyn Evans
Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close