F1Rajd Monte CarloRajd Monte Carlo 2021RAJDYWRC

Esteban Ocon z Alpine A110S podczas Rajdu Monte-Carlo!

Esteban Ocon z Alpine A110S podczas Rajdu Monte-Carlo!

Esteban Ocon, kierowca zespołu Alpine F1, zaprezentuje samochód sportowy Alpine A110S w czwartek, 21 stycznia. Francuz odbędzie serię przejazdów odcinków specjalnych podczas Rajdu Monte-Carlo 2021 w tym tygodniu. To pierwszy raz, kiedy Esteban mierzy się z A110S jako oficjalny kierowca zespołu Alpine F1. To też jego pierwsza próba wzięcia udziału w rajdzie. Esteban przejdzie przez dwa etapy w dniu otwarcia 89. Rajdu Monte-Carlo jako oficjalny samochód dla VIP-ów.

Rajd rozpocznie się następnie oficjalnym wyjazdem o godz. 13:10 w czwartek w miejscowości Gap. Esteban zmierzy się z OS1, nieco ponad 21-kilometrową trasą z Saint-Disdier do Corps. Następnie pokona OS2 pomiędzy Saint-Maurice i Saint-Bonnet 70 minut przed oficjalnymi przejazdami kierowców z Rajdowych Mistrzostw Świata.

Francuz będzie miał swój numer startowy, #31, zdobiony na A110S, który będzie miał tradycyjną i kultową niebieską barwę. Alpine ma pięć mocnych pozycji w klasie RGT podczas Rajdu Monte Carlo w tym tygodniu z Cédricem Robertem, Emmanuelem Guigou, Philippe Baffounem, Pierre Ragues i Raphaëlem Astierem.

Esteban Ocon

Esteban Ocon

„To fantastyczna okazja, nie mogę się doczekać, kiedy po raz pierwszy przeżyję Rajd Monte-Carlo. To legendarne wydarzenie, klejnot w kalendarzu sportów motorowych. Pierwszy raz skosztowałem A110 w październiku na trzech okrążeniach Nordschleife. To był wspaniały dzień. Samochód jest bardzo wygodny i zwinny w prowadzeniu. Został stworzony do tego rodzaju wyzwań. Rajdy zawsze były dla mnie marzeniem, więc jazda A110S w Monte Carlo to świetny sposób na rozpoczęcie roku.”

Patrick Marinoff, dyrektor zarządzający Alpine Cars

„To nasza pierwsza akcja łącząca Alpine Cars i Alpine F1 Team, z udziałem Estebana w Rajdzie Monte-Carlo 2021 r. Alpine ma ogromną historię w rajdach, zwłaszcza tutaj, w Monte-Carlo. Jest to więc idealne miejsce dla naszego kierowcy F1, aby poczuć historię marki  i jednocześnie cieszyć się zwinnością i ekscytującymi osiągami A110 na kultowych przełęczach górskich. Nie możemy się doczekać, nie tylko Estebana, ale także tego, jak nasze samochody poradzą sobie w ten weekend.”

O Alpine A110S

Dzięki dużej mocy silnika i konfiguracji zawieszenia, A110S zapewnia intensywne wrażenia z jazdy samochodem sportowym. Podwozie jest dostrojone pod kątem maksymalnej reakcji na prowadzenie i precyzję kierowania, a silnik jest zoptymalizowany pod kątem ekscytującego dostarczania mocy. Unikalne elementy stylistyczne, takie jak czarne koła i emblematy z włókna węglowego, pomarańczowe zaciski hamulcowe i tapicerka Dinamica, odzwierciedlają celowy charakter samochodu. Doskonałe prowadzenie, wysoka moc silnika i wyrafinowana konstrukcja: A110S to najbardziej intensywny samochód sportowy Alpine.

Moc turbodoładowania – Charakteryzujący się wysoką mocą wyjściową, natychmiastową reakcj i ekscytującym brzmieniem, 1,8-litrowy turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem wzmacnia intensywny charakter samochodu sportowego A110S. Zamontowany bezpośrednio za kierowcą i napędzający tylne koła, jest dostrojony do dawania maksymalnej mocy nawet przy najwyższych obrotach.

Sportowa konstrukcja – A110S przedstawia nową, sportową konstrukcję. Bardziej skoncentrowaną pod względem ustawienia, wyposażoną w sprężyny, które są o 50% sztywniejsze i dwa razy mocniejsze stabilizatory, a także szersze opony z nową mieszanką, co pozwala na dobrą przyczepność na zakrętach i natychmiastową reakcję na prowadzenie.

Zawieszenie i hamulce –  Zawieszenie z podwójnymi wahaczami poprzecznymi A110S przyczynia się do stabilności przy dużych prędkościach i precyzji prowadzenia. Wraz z lekkim aluminiowym nadwoziem, zawieszenie z podwójnymi wahaczami stanowi podstawę zwinności samochodu. Dostarczane przez Brembo, wysokowydajne hamulce są mocne i trwałe.

Alpine w Rajdzie Monte-Carlo

Alpine narodziło się w rajdach. Wynikało to z wczesnych sukcesów wyścigowych w Europie, założyciela Jeana Rédélé, zwłaszcza w Coupe des Alpes, legendarnym rajdzie górskim z siedzibą w Alpach, w którym do granic możliwości poddawano próbie zarówno człowieka, jak i maszynę. W 1954 roku marka Alpine była już na scenie. A110 pojawiło się na scenie rajdowej w latach 60. z dużym powodzeniem. W 1969 roku Jean Vinatier i pilot Jean-François Jacob zajęli trzecie miejsce w Rajdzie Monte-Carlo. Rok później Jean-Pierre Nicolas i Claude Roure powtórzyli ten sam wyczyn. W 1971 roku Ove Andersson odniósł pierwsze zwycięstwo Alpine w Monte-Carlo, prowadząc A110 1-2-3.


Strona internetowa Alpine – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *