ERCRajd RzymuRajd Rzymu 2019

Rajd Roma Capitale: hat-trick dla Abartha 124 rally w Mistrzostwach Europy ERC2.

  • Sukces polskiego zespołu w składzie Dariusz Poloński i Łukasz Sitek, przed Włochami Zelindo Melegarim z Corrado Bonato i Andreą Nucitą z Bernardo Di Caro zarówno w ERC2, jak i w Pucharze Abarth Rally Cup.
  • W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy ERC2 Melegari prowadzi przed Nucitą i Polońskim.
  • W Pucharze Abarth Rally Nucita uplasował się na szczycie rankingu z jednym punktem przewagi przed Polońskim.

Po raz kolejny, Rajd Roma Capitale – piąty etap ERC i czwarty w ramach Abarth Rally Cup, jednomarkowych Mistrzostw przeznaczonych dla Abarthów 124 rally – okazał się korzystny dla Abartha 124 rally, który zaliczył hat-tricka w klasyfikacji  Mistrzostw Europy ERC2 dzięki sukcesowi Polaków, Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka z zespołu Rallytechnology, którzy wyprzedzili Włochów, Zelindo Melegariego z Corrado Bonato i Andreę Nucitę z Bernardo Di Caro, z zespołu Bernini Rally.

Dla Polońskiego to pierwszy sukces w tym sezonie, po dwóch drugich miejscach zdobytych w rajdzie Lepaja na Łotwie oraz w Polsce. Melegari zadebiutował natomiast za kierownicą spidera z logo Skorpiona na masce, i udało mu się wyjść na prowadzenie w klasyfikacji ogólnej  Mistrzostw Europy ERC2, w której prowadzi teraz przed Nucitą i Polońskim, zajmującymi ex aequo drugie miejsce, z taką samą liczbą punktów. Nucita, który zdecydowanie zdominował odcinki specjalne z jazdą na czas, zajął trzecie miejsce w rankingu, choć nadal prowadzi w klasyfikacji Abarth Rally Cup, z przewagą jednego punktu nad Polońskim.
To właśnie Nucita prowadził na początku pierwszego etapu, nadając bardzo wysokie tempo. Na ostatnim odcinku specjalnym miał opóźnienie spowodowane problemem technicznym, które starał się odrobić w drugim etapie, jednak to nie wystarczyło, aby zdobyć drugie miejsce.

 

Dariusz Poloński (Rallytechnology): „Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Rajd był bardzo szybki i idealny dla Abartha 124 rally, którego umiem już dobrze wyczuć. Licznie zgromadzona publiczność i bardzo miłe przyjęcie”.
Zelindo Melegari (Bernini Rally): „Uważam, że Abarth 124 rally świetnie radzi sobie na tego rodzaju drogach. W tym rajdzie próbowałem nauczyć się, jak go prowadzić i w finale udało mi się utrzymać drugie miejsce”.
Andrea Nucita (Bernini Rally): „Pokazaliśmy, że Abarth 124 rally jest bardzo konkurencyjny również na szutrze, na którym z powodzeniem rywalizowaliśmy z samochodami z napędem 4×4. Wynik jest pozytywny dla Mistrzostw”.

Rajd Roma Capitale był także piątym wliczanym do Pucharu FIA R-GT, w którym  zdecydowanie prowadzi Abarth 124 rally z francuskim kierowcą, Raphaelem Astierem. Również w tym roku sukces kierowcy Abartha jest pewny, ponieważ pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw zajmują kierowcy prowadzący Abartha, czyli w kolejności Enrico Brazzoli, który dzięki swoim 3 sukcesom zdobywa 75 punktów, następnie Dariusz Poloński z 25 punktami i Zelindo Melegari z 18 punktami.

Klasyfikacja Pucharu Abarth Rally Cup po Rajdzie Roma Capitale: 
1. Nucita (ITA) 77 punktów; 2. 
Poloński-Sitek (POL) 76 punktów; 3. Monarri-Chamorro (SPA) 25 punktów; 4. Garcia Perez-Diaz Negrin (SPA) i Zelindo Melegari (ITA) 18 punktów; 6. Nitišs- Kulšs (LVA) 15 punktów.


Klasyfikacja Mistrzostw Europy ERC2 po Rajdzie Roma Capitale:

1. Zelindo Melegari (ITA) Abarth 101 punktów; 2. Andrea Nucita (ITA) Abarth i Dariusz Poloński (POL) Abarth 90 punktów; 4. Juan Carlos Alonso (ARG) Mitsubishi 84 punkty; 5. Mashari Altefiri (KWT) Mitsubishi 48 punktów.

Klasyfikacja Pucharu FIA R-GT po Rajdzie Roma Capitale: 1. Enrico Brazzoli (ITA) Abarth 75 punktów; 2. Dariusz Poloński (POL) Abarth 25 punktów; 3. Zelindo Melegari (ITA) Abarth i Petr Nesetril (CZE) Porsche 18 punktów; 5. Alberto Sassi (ITA) 15 punktów.

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close