ERCRajd RzymuRajd Rzymu 2019

Rajd Roma Capitale: hat-trick dla Abartha 124 rally w Mistrzostwach Europy ERC2.

  • Sukces polskiego zespołu w składzie Dariusz Poloński i Łukasz Sitek, przed Włochami Zelindo Melegarim z Corrado Bonato i Andreą Nucitą z Bernardo Di Caro zarówno w ERC2, jak i w Pucharze Abarth Rally Cup.
  • W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy ERC2 Melegari prowadzi przed Nucitą i Polońskim.
  • W Pucharze Abarth Rally Nucita uplasował się na szczycie rankingu z jednym punktem przewagi przed Polońskim.

Po raz kolejny, Rajd Roma Capitale – piąty etap ERC i czwarty w ramach Abarth Rally Cup, jednomarkowych Mistrzostw przeznaczonych dla Abarthów 124 rally – okazał się korzystny dla Abartha 124 rally, który zaliczył hat-tricka w klasyfikacji  Mistrzostw Europy ERC2 dzięki sukcesowi Polaków, Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka z zespołu Rallytechnology, którzy wyprzedzili Włochów, Zelindo Melegariego z Corrado Bonato i Andreę Nucitę z Bernardo Di Caro, z zespołu Bernini Rally.

Dla Polońskiego to pierwszy sukces w tym sezonie, po dwóch drugich miejscach zdobytych w rajdzie Lepaja na Łotwie oraz w Polsce. Melegari zadebiutował natomiast za kierownicą spidera z logo Skorpiona na masce, i udało mu się wyjść na prowadzenie w klasyfikacji ogólnej  Mistrzostw Europy ERC2, w której prowadzi teraz przed Nucitą i Polońskim, zajmującymi ex aequo drugie miejsce, z taką samą liczbą punktów. Nucita, który zdecydowanie zdominował odcinki specjalne z jazdą na czas, zajął trzecie miejsce w rankingu, choć nadal prowadzi w klasyfikacji Abarth Rally Cup, z przewagą jednego punktu nad Polońskim.
To właśnie Nucita prowadził na początku pierwszego etapu, nadając bardzo wysokie tempo. Na ostatnim odcinku specjalnym miał opóźnienie spowodowane problemem technicznym, które starał się odrobić w drugim etapie, jednak to nie wystarczyło, aby zdobyć drugie miejsce.

 

Dariusz Poloński (Rallytechnology): „Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Rajd był bardzo szybki i idealny dla Abartha 124 rally, którego umiem już dobrze wyczuć. Licznie zgromadzona publiczność i bardzo miłe przyjęcie”.
Zelindo Melegari (Bernini Rally): „Uważam, że Abarth 124 rally świetnie radzi sobie na tego rodzaju drogach. W tym rajdzie próbowałem nauczyć się, jak go prowadzić i w finale udało mi się utrzymać drugie miejsce”.
Andrea Nucita (Bernini Rally): „Pokazaliśmy, że Abarth 124 rally jest bardzo konkurencyjny również na szutrze, na którym z powodzeniem rywalizowaliśmy z samochodami z napędem 4×4. Wynik jest pozytywny dla Mistrzostw”.

Rajd Roma Capitale był także piątym wliczanym do Pucharu FIA R-GT, w którym  zdecydowanie prowadzi Abarth 124 rally z francuskim kierowcą, Raphaelem Astierem. Również w tym roku sukces kierowcy Abartha jest pewny, ponieważ pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw zajmują kierowcy prowadzący Abartha, czyli w kolejności Enrico Brazzoli, który dzięki swoim 3 sukcesom zdobywa 75 punktów, następnie Dariusz Poloński z 25 punktami i Zelindo Melegari z 18 punktami.

Klasyfikacja Pucharu Abarth Rally Cup po Rajdzie Roma Capitale: 
1. Nucita (ITA) 77 punktów; 2. 
Poloński-Sitek (POL) 76 punktów; 3. Monarri-Chamorro (SPA) 25 punktów; 4. Garcia Perez-Diaz Negrin (SPA) i Zelindo Melegari (ITA) 18 punktów; 6. Nitišs- Kulšs (LVA) 15 punktów.


Klasyfikacja Mistrzostw Europy ERC2 po Rajdzie Roma Capitale:

1. Zelindo Melegari (ITA) Abarth 101 punktów; 2. Andrea Nucita (ITA) Abarth i Dariusz Poloński (POL) Abarth 90 punktów; 4. Juan Carlos Alonso (ARG) Mitsubishi 84 punkty; 5. Mashari Altefiri (KWT) Mitsubishi 48 punktów.

Klasyfikacja Pucharu FIA R-GT po Rajdzie Roma Capitale: 1. Enrico Brazzoli (ITA) Abarth 75 punktów; 2. Dariusz Poloński (POL) Abarth 25 punktów; 3. Zelindo Melegari (ITA) Abarth i Petr Nesetril (CZE) Porsche 18 punktów; 5. Alberto Sassi (ITA) 15 punktów.

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close