ERCRajd BarumRajd Barum 2019

Chaos komunikacyjny podczas Rajdu Barum?

Na miesiąc przed rajdem dyrektor Rajdu Barum Miloslav Regner zaprezentował rozwiązania mające na celu ułatwić organizację imprezy jak również podnieść poziom bezpieczeństwa. Niestety kibice muszą się przygotować na problemy komunikacyjne związane z kumulacją imprez towarzyszących.

Przypominamy, że największa impreza motoryzacyjna w regionie odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia.

– Byliśmy zmuszeni odwrócić trasy. Wszystko przez odbywający się coroczny letni festiwal muzyczny.

Według niego bezpieczeństwo odwiedzających imprezę jest najważniejsze. „Musimy być gotowi na wszystko. Na trasie są sekcje, na których nie możemy zostawić ludzi samych – powiedział dyrektor Barum Czech Rally Zlín.

Budżet tegorocznej imprezy to trzydzieści milionów koron. Połowa tej kwoty jest pobierana przez promotora.

Dyrektor Barum Czech Rally Zlín Miloslav Regner przyznaje, że negocjował z organizatorami „Vizovice Trnkobraní” o zmianie daty. Niestety nie udało się dojść do porozumienia przez podpisane z zespołami długoterminowych kontraktów.

– Oczywiście jest to nieprzyjemna sprawa, głównie z punktu widzenia kibiców. Musieliśmy tak przekierować ruch, aby nie przebiegały przez miasto Vizovice. Jak dodaje – fani nie będą mogli przejść przez miasto.

Sytuacja na drogach w Zlínie i jego okolicach utrudnia życie nie tylko zwykłym ludziom, ale także organizatorom Rajdu Barum.

– Szczególnie wokół Otrokovic budowane są infrastruktury by udrożnić ruch. Dodatkowo na skrzyżowaniu Kvítkovice zaczęto budować autostradę, co sprawia, że jesteśmy w trudnej sytuacji. Będziemy musieli jechać przez Napajedla. To będzie nietypowe.

Strefa usług zostanie zbudowana na terenie Continental Barum, a fani będą mogli zaparkować na lotnisku, gdzie będą mieli zarezerwowane miejsca.

Innym problemem jest również zdobycie wystarczającej liczby osób do zabezpieczenia imprezy. Tylko na sobotę potrzebne jest 2350 osób. „Różne sprawy nam nie pomagają – przyznaje.

Dodatkowym wydarzeniem jest wyścig kolarski w centrum Zlina. Organizowany od trzech lat, przeznaczony nie tylko dla zarejestrowanych rowerzystów, ale także dla ogółu społeczeństwa. Popularna wycieczka rowerowa TOUR DE BARUM RALLY odbędzie się w piątek, 16 sierpnia, w centrum Zlína i zacznie się o 16.30. Trasa rowerowa przebiega miejskim odcinkiem specjalnym.

Redakcja rallypl.com zwraca się z prośbą do kibiców o możliwie jak najlepsze zaplanowanie wyjazdu na Rajd Barum. Będziemy się starać informować na bieżąco o możliwych utrudnieniach.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *