ERCRAJDY

Callum Devine pojedzie pełny sezon ERC w 2020 roku

Callum Devine pojedzie pełny sezon ERC w 2020 roku

Mistrz Irlandii z 2019 roku, ogłosił, że w przyszłym sezonie zaliczy pełny cykl Mistrzostw Europy. Młody kierowca będzie wspierany przez Motorsport Ireland, czyli irlandzki związek motorsportowy. Devine i jego sponsorzy zdecydowali się na start w pełnym sezonie ERC, po tym jak Callum zajął miejsce na podium w Rajdzie Węgier 2019. Razem z pilotem – Brianem Hoyem, korzystać będą z Hyundaia i20 R5. Dzięki temu załoga stanie się częścią programu klienckiego Hyundai Motorsport.

Wybrane dla Ciebie

Węgry otworzyły nam oczy w zeszłym roku. To był dziwny rajd, ale wykręcanie konkurencyjnych czasów na tym poziomie, w nowym samochodzie, w beznadziejnych warunkach, sprawiło, że zrozumieliśmy, że możemy się ścigać na tym poziomie. Wiem, że ten sezon będzie bardzo trudny, ale wszystko łączy się w całość w dobrym momencie, więc zrobimy co w naszej mocy.

-mówił po ogłoszeniu planów na 2020, sam zainteresowany.

Realistycznym celem, będzie docisnąć na asfaltowych rundach i uczyć się samochodu na szutrze. Przede wszystkim jednak, najważniejsze jest dojeżdżanie do mety. Punkty wygrywają nagrody i jeśli zeszły sezon ERC nam coś pokazał, to pokazał właśnie to. Jestem ogromnie wdzięczny każdemu, kto pracuje tak ciężko, żeby stało się to rzeczywistością. Nie mogę doczekać się już przyszłego sezonu. Dobrze też będzie się rozwijać u boku Hyundaia. Wiemy, że wkładają sporo pracy w swoje programy R5 i mamy nadzieję na tym zyskać przewagę.

Callum Devine jest zwycięzcą FIA Celtic Rally Trophy 2019. Wygrał także asfaltowe Mistrzostwa Irlandii. Rajd Węgier nie był jego pierwszym startem w ERC. Wcześniej zaliczył kilka rund w europejskim czempionacie za kierownicą aut przednionapędowych.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *