ERCRajd AzorówRajd Azorów 2019

Alexey Lukanyuk z urwanym kołem na testach przed Rajdem Azorów 2019

Alexey Lukanyuk z urwanym kołem na testach przed Rajdem Azorów 2019

Dzisiaj przed Rajdem Azorów odbyły się ostatnie przygotowania do pierwszej rundy Mistrzostw Europy. Do zawodów przygotowywali się m.in Łukasz Habaj, Chris Ingram, Cattie Munings oraz Alexey Lukanyuk.

Alexey Lukanyuk który już w czwartek zadebiutuje w ERC za kierownicą C3 R5 po uderzeniu w kamień urwał koło w swoim Citroënie. Jak dowiedzieliśmy się uszkodzeniu uległy też niektóre części zawieszenia. Oczywiście start w Rajdzie Azorów nie jest zagrożony.

Nie powiedziałbym, że jestem w 100% zrelaksowany, ale jestem spokojny, czuję się komfortowo i pewnie, że możemy mieć naprawdę dobry rajd, dobrze się bawić i uzyskać dobry wynik. Alexey Lukanyuk

Patronite

Bezkompromisowy styl jazdy

Alexey Lukanyuk znany jest ze swojej bezkompromisowej jazdy, często przekracza limity, co czasami kończy się wypadkami. Ten styl jazdy zaprowadził go jednak na szczyt tabeli w klasyfikacji Mistrzostw Europy 2018. Swoją walkę o tytuł rozpoczął od zwycięstwa w Rajdzie Azorów, później dołożył komplet punktów na Wyspach Kanaryjskich. Wygrał także w Rajdzie Rzymu, a w czeskim Barum ustąpił jedynie Kopeckiemu. Na Rajdzie Polski oraz na Cyprze nie ukończył zawodów z powodu wypadku.

Urzędujący Mistrz ERC polskim kibicom zaprezentował się także podczas Rajdu Rzeszowskiego, gdzie wystąpił jako gość specjalny za kierownicą zbudowanej przez Dytko Sport Proto Cars – Toyocie Yaris Proto. Udział w imprezie zakończył rozbijając powierzona mu rajdówkę niemal zaraz po starcie…

 

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close