RAJDYWRC

Elfyn Evans musi poprawić sytuację w Mistrzostwach Świata

Elfyn Evans musi poprawić sytuację w Mistrzostwach Świata

Walijczyk z Toyota Gazoo Racing zajął piąte miejsce podczas Rajdu Arktycznego Finlandii w zeszłym miesiącu. To spowodowało, że po drugiej rundzie spadł z drugiego miejsca w klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Świata. Obecnie Elfyn Evans zajmuje trzecie miejsce, na równi z Sebastienem Ogierem. Obaj kierowcy mają na swoim koncie 31 punktów. Tracą także zaledwie 8 oczek do swojego partnera zespołowego, Kalle Rovanpery. Elfyn jest teraz zmotywowany, aby skupić się na poprawie swojej sytuacji w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata.

Elfyn Evans

„Szczerze mówiąc, nie byłem zbyt zadowolony z żadnej z dwóch pierwszych rund sezonu 2021. Chcę już pojechać do Chorwacji i postarać się zmienić bieg wydarzeń. Zdecydowanie potrzebujemy tam mocnego wyniku.”

Elfyn zakończył inauguracyjną rundę w Monte-Carlo na drugiej pozycji. Musiał ustąpić jedynie 8-krotnemu zwycięzcy tego rajdu, Sebowi Ogierowi. Jednak brak prędkości w pewnych sekcjach, w porównaniu ze swoim kolegą z zespołu, frustrowała Evansa. Podobna historia miała miejsce w Rajdzie Arktycznym, gdzie Walijczyk czuł, że traci za dużo czasu.

Elfyn Evans

„Wiem, że mam samochód zdolny do wygrywania rajdów. Także to zawsze będzie dla mnie cel, jako kierowcy. Miałem przebłyski prędkości w Finlandii, ale realnie patrząc był to okropny weekend. Bardzo męczyłem się w koleinach i wyglądało na to, że byłem najbardziej cierpiącym kierowcą Toyoty w tych warunkach. Muszę się temu mocniej przyjrzeć.”


Źródło: WRC
Toyota Gazoo Racing na Rallypl – KLIK!

Profil kierowcy:
Elfyn Evans

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *