Rajd TurcjiRajd Turcji 2020RAJDYWRCWRC 3

Dramaty w czołówce, Kajetanowicz awansuje!

Trwa finałowy etap rywalizacji w Rajdzie Turcji. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak uniknęli większych błędów na niezwykle trudnych odcinkach specjalnych, w tym najdłuższej w zawodach próbie Çetibeli (38,15 km). Załoga LOTOS Rally Team lideruje w kategorii WRC 3 i awansowała na świetne, ósme miejsce w klasyfikacji generalnej! Polacy nie mają sobie równych na tureckich trasach rundy określanej mianem najtrudniejszej w kalendarzu.

Zgodnie z przewidywaniami najdłuższy odcinek specjalny Rajdu Turcji okazał się dramatyczny. Wielu zawodników zmieniało na odcinku przebite opony, inni uszkadzali swoje samochody. Kajetan i Maciek dotarli do mety, choć i dla nich nie było łatwo – stracili sporo czasu w kurzu, jadąc tuż za poprzedzającą załogą, która trzykrotnie zatrzymywała się na trasie. Kolejny odcinek, Marmaris 1 (6,22 km) to już jazda bez większych problemów i zwycięstwo w kategorii WRC 3!

Wybrane dla Ciebie

– Wiedzieliśmy doskonale, że pierwszy odcinek dzisiejszej pętli i jednocześnie najdłuższy w całym rajdzie będzie tym najtrudniejszym, szczególnie dla samochodów. Drugi przejazd zapewne będzie jeszcze trudniejszy. Wiele się działo podczas tej pętli, my też mieliśmy swoje problemy. Jedna z poprzedzających załóg po zmianie koła wróciła na trasę tuż przed nami. Jechaliśmy w wielkim kurzu, który mocno ograniczał widoczność. Było to bardzo niebezpieczne, szczególnie gdy musieliśmy omijać porozrzucane kamienie. Prowadzimy ze sporą przewagą, ale w Turcji to nie ma wielkiego znaczenia. Każdy odcinek to w zasadzie nowa historia, dlatego musimy do końca być skoncentrowani i po prostu robić swoje. Na razie jesteśmy zadowoleni i mam nadzieję, że tak będzie też po drugiej pętli – komentował o dziesiątej próbie Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team.

Po przerwie serwisowej, o 10:10 czasu polskiego rozpocznie się druga i ostatnia pętla Rajdu Turcji. Kierowcy ponownie rywalizować będą na próbie Çetibeli 2 (38,15 km), a zmagania zakończy Power Stage Marmaris 2 (6,28 km). Wyniki rajdu poznamy około godziny 13:30 czasu polskiego.
Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli.

Rajd Turcji 2020 (WRC 3) – nieoficjalne wyniki po OS 10:
1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, koda Fabia Rally2 evo) 2:19:08,7 s
2. Bulacia Wilkinson/Der Ohannesian (Boliwia/Argentyna, Citroën C3 R5) +44,9 s
3. Avci/Vatansever (Turcja, Citroën C3 R5) +6:45,2 s
4. Heller/Martí (Chile/Hiszpania, Ford Fiesta Rally2) +7:46,0 s
5. Solans/Barreiro (Hiszpania, Ford Fiesta Rally2) +9:52,6 s
6. Cukurova/Akcay (Turcja, koda Fabia R5) +10:28,7 s
7. Pedro/Baldaccini (Włochy, Ford Fiesta Rally2) +19:42,3 s
8. Fernández/Garcia (Chile/Argentyna, Škoda Fabia Rally2 evo) +20:27,5 s
9. Soylu/Köleoğlu (Turcja, Škoda Fabia R5) +31:03,7 s

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close