ERCRAJDY

Dotychczasowy promotor ERC rozpocznie pracę nad promocją elektryfikacji

Dotychczasowy promotor ERC rozpocznie pracę nad promocją elektryfikacji

Promotor Rajdowych Mistrzostw Europy od 2013 roku – Eurosport Events po tym sezonie przekaże pałeczkę nowemu promotorowi znanemu z WRC. Zakończenie pracy nad jednym projektem nie oznacza jednak dla Eurosport Events końca współpracy z FIA. Międzynarodowa Federacja Samochodowa ma dla nich nowe zadanie, którym będzie promocja elektryfikacji w motorsporcie!

Od nowego sezonu Eurosport Events rozpocznie pracę nad nowymi seriami z udziałem w pełni elektrycznych samochodów GT oraz samochodów turystycznych. Nie pozostaną również bez własnej serii, gdyż obejmą pieczę nad promocją serii WTCR (Mistrzostwa Samochodów Turystycznych, do 2017 roku WTCC).

Wybrane dla Ciebie

Wydaje się, że zmiana promotora Rajdowych Mistrzostw Europy wyjdzie wszystkim na dobre. FIA otrzyma jednolitą promocję obu flagowych mistrzostw rajdowych, a sami promotorzy otrzymają nowe projekty, w których będą mieli szansę znów się wykazać.

Patronite

François Ribeiro, szef Eurosport Events

“Jesteśmy dumni z tego, że możemy przekazać ERC w ręce promotora WRC. Od 2013 roku Eurosport Events był w bliskiej współpracy z FIA w celu zbudowania bliskich relacji z klientami ERC, organizatorami, zespołami, partnerami i telewizjami. Sezon 2021 to świetne świadectwo dla szefostwa Jean-Baptiste’a Ley’a, gdzie osiągniemy około 150 zgłoszonych załóg, a stawka może być najmocniejsza od 2013 roku. To zawsze było dochodowe zajęcia promotora patrząc ze strony biznesowej.

Od kiedy pojawiliśmy się w rajdach, niesamowicie było widzieć takie młode talenty jak Mikkelsen, Neuville, Meeke, Lappi, Breen, Kopecký, Gryazin, Huttunen oraz niedawno Olivera Solberga, którzy awansowali do WRC i zostali profesjonalnymi kierowcami. ERC było również świetnym miejscem dla producentów oraz zespołów, ponieważ mogli tu zaprezentować swoje produkty i sprzedawać samochody. […]

Naszym podstawowym celem zawsze były jak najlepsze działania dla ERC. Utrzymanie władzy nad ERC oraz pracy nad transformacją ERC w tak udane mistrzostwa, jakim jest w tym momencie zaczęło wywoływać w nas niepokój. Nie wiedzieliśmy czy jesteśmy w stanie utrzymać momentum, jakie mieliśmy przez te niemal 9 lat. Po podjęciu decyzji o nieprzedłużeniu 10-letniego kontraktu z FIA, rozpoczniemy pracę nad promocją w pełni elektrycznych serii wyścigowych z udziałem samochodów GT oraz samochodów turystycznych. Ważnym było więc jak najszybsze przekazanie władzy dla następnego promotora w celu łagodnej zmiany.

Podpisujemy się również pod myślą Prezydenta FIA – Jeana Todta, gdzie to ERC I WRC powinno być zarządzane przez jednego promotora. ERC ma teraz bardzo ekscytującą przyszłość przed sobą i wierzymy, że zespół promotora WRC jest w stanie jej to zapewnić.”

Jean-Baptiste Ley, koordynator WRC

„Podczas naszej przygody jako promotor ERC, zawsze mieliśmy w głowie wizję przejrzystej ścieżki progresu w rajdach od poziomu narodowego do światowego. Jesteśmy niesamowicie dumni z liczby zawodników, którzy awansowali z ERC do WRC. To połączenie umocniło się na dobre w sporcie i połączenie promotorów obu serii tylko je wzmocni. Nasze podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do historii sukcesu ERC.”


Źródło informacji: https://www.fiaerc.com

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *