PRASOWERAJDYRSMP

Domowy start Rallytechnology w nowym składzie!

Domowy start Rallytechnology w nowym składzie!

Półmetek rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2020 wyznaczy linia mety wytyczona na chorzowskim Stadionie. Do walki o kolejne punkty stanie także zespół Rallytechnology. Po starcie w szutrowym Rajdzie Lipawy (14-16 sierpnia) i historycznym debiucie w Projekt E 2020 – cyklu wyścigów rallycross dla samochodów elektrycznych (22-23 sierpnia 2020 – Holjes/Szwecja) nadszedł czas na powrót na nawierzchnię asfaltową i to w swoim domowym rajdzie.

Pod namiotami serwisowymi rybnickiej stajni staną trzy rajdówki. Dodatkowo duet Radosław Typa/Szymon Gospodarczyk, podobnie jak w Rzeszowie, punktował będzie w klasyfikacji zespołów sponsorskich. Zespół przygotował dwa Volkswageny Polo GTi R5 oraz Abartha 124 Rally RGT, dla Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka. W składzie Rallytechnology doszło jednak do ważne zmiany. Numer 5 otrzymali Tomasz Kasperczyk i Damian Syty – dwukrotni zwycięzcy klasyfikacji generalnej Rajdu Śląska, z sezonów 2017 i 2018.

Rallytechnology testy
Rybarski Photography

Za kółkiem drugiego Polo zobaczymy Daniela Chwista wraz z Kamilem Hellerem. Zawodnik z Krakowa miał okazję do pokonania pierwszych kilometrów oesowych już w minioną niedzielę, podczas 29. Rally Masters Świdnica 2020. Debiut przypieczętował zwycięstwem, po wygraniu trzech z sześciu odcinków specjalnych. Samochód zrobił na zawodniku pozytywne wrażenie, dlatego po dziesięciu startach Hyundaiem i20 R5, w ten weekend postawił na Volkswagena.

Bezpośrednio za duetem Chwist/Heller, z numerem 14, na odcinki ruszą Poloński i Sitek. Będzie to dla kibiców druga w tym sezonie okazja do zobaczenia Abartha napędzanego na tylną oś. Obydwie załogi, wspólnie ze wspomnianym wcześniej Typą i Gospodarczykiem (Peugeot 208 R2), powalczą w barwach zespołu Rallytechnology, który z dorobkiem 51 punktów, prowadzi w klasyfikacji zespołów sponsorskich RSMP 2020.

Rallytechnology testy
Rybarski Photography

Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology)

Po dalekich podróżach na rundy ERC i RX, po kolejne sportowe emocje wracamy do domu, niewiele ponad 40 kilometrów od siedziby Rallytechnology. Pod względem sportowym, sierpień nie był dla nas szczególnie udany. Mimo świetnych wyników na poszczególnych odcinkach, pechowe przygody przekreślały rezultat na mecie.

Mocno wierzymy w to, że weekend z Rajdem Śląska będzie dla całej ekipy mocnym restartem i nowym otwarciem sezonu. Mamy w tym rajdzie naprawdę mocny skład, zasilony jeszcze dzięki powrotowi na odcinki Daniela Chwista. Tomasz Kasperczyk i Damian Syty to najbardziej utytułowana załoga tego rajdu, a tempo z drugiego etapu Rzeszowa, jasno pokazuje, że trzecie zwycięstwo w Chorzowie jest w ich zasięgu.

Darek i Łukasz też są głodni rajdowej jazdy i liczą na mocny wynik na „swoim podwórku”. Tegoroczna edycja została skrócona do 100 km, ale i tak czeka nas bardzo intensywna sobota. Mamy nadzieję, że atmosfera będzie gorąca, jak podczas Rally di Roma, a emocje elektryzujące, jak na szwedzkim torze Holjes Motorstadion. Trzymamy kciuki za cały nasz skład, o mocne wyniki indywidualne i kolejne zwycięstwo w stawce zespołów. Zostawiamy za sobą pecha i złe wspomnienia, a od jutra ruszamy do walki z nową energią.

Oktawian Sadlak

Jestem redaktorem serwisu od sierpnia 2017 roku. Motorsportem interesuję się odkąd pamiętam. Mój konik to Formuła 1 oraz karting. | Kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *