Rajd FestiwalowyRajd Festiwalowy 2021RAJDYRSMŚL

Dominacja zespołu Równiatka Motorsport w 52. Rajdzie Festiwalowym!

Dominacja zespołu Równiatka Motorsport w 52. Rajdzie Festiwalowym!

Artur Równiatka i Wojciech Habuda zostali zwycięzcami 52. Rajdu Festiwalowego! W inauguracyjnej imprezie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska duet Równiatka Motorsport był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie 7 odcinków specjalnych! Załoga Mitsubishi Lancera postawiła twarde warunki pozostałym ekipom już na pierwszym oesie, rozgrywanych w sobotni wieczór „Debiutach”. Na odcinku o długości 2130 metrów, duet Równiatka/Habuda pokonał drugą najszybszą załogę o 4 sekundy, co było bardzo dobrą zaliczką przed trzema niedzielnymi przejazdami oesów „Superjedynki” i „Premiery”.

Artur Równiatka

„Rajd potraktowaliśmy treningowo przed Tarmac Masters. Testowaliśmy różne mieszanki opon, a także próbowaliśmy znaleźć optymalne ustawienia zawieszenia. Świetny rajd! Wszystko działało, jak należy. Od prologu dyktowaliśmy tempo zarówno w klasie, jak i w generalce. Odcinki są bardzo przyjemne, dużo „piątkowych” i „szóstkowych” zakrętów – raz pod górę, raz mocne spadanie.” – podsumował Artur Równiatka.

Bardzo dobrą informacją dla Artura i Wojtka było to, że ich Mitsubishi Lancer EVO X przez cały czas spisywał się doskonale. To dało załodze dużą pewność siebie, co przełożyło się na bezbłędne pokonywanie kolejnych kilometrów, jak również na uniknięcie jakiejkolwiek, nawet najmniejszej przygody czy ratowania. Załoga Równiatka Motorsport na niedzielnych oesach potwierdziła swoją wyśmienitą dyspozycję, triumfując na wszystkich trzech przejazdach zarówno odcinka „Superjedynki”, jak i „Premiery”.

Artur Równiatka

„Szósty i siódmy odcinek specjalny chciałem pojechać spokojnie, tak żeby utrzymać prowadzenie… ale nie potrafię tak jechać. Po prostu tak się nie da! Więc zamiast tego dałem z siebie wszystko. Jesteśmy mega zadowoleni z osiągniętego wyniku i jest to fajny prognostyk przed „Tarmakiem”.” – powiedział Artur na mecie.

Artur Równiatka i Wojciech Habuda w końcowym rozrachunku triumfowali w 52. Rajdzie Festiwalowym z przewagą 35 sekund i średnią prędkością na poziomie 113 km/h. Tegoroczny Rajd Festiwalowy na długo pozostanie w pamięci Artura, gdyż jest to jego pierwsze zwycięstwo na poziomie Rajdu Okręgowego! Dla załogi Równiatka Motorsport był to więc jak najbardziej udany start treningowy przed 3. Rundą MARTEN Tarmac Masters – 3. Ecumaster Rally, która odbędzie się już w dniach 26-27 czerwca w powiecie jaworskim.

Patronite

Wyniki końcowe 52. Rajdu Festiwalowego:

  1. Artur Równiatka/Wojciech Habuda (Mitsubishi Lancer) – 12:33,0
  2. Przemysław Gajowczyk/Przemysław Baryła (Mitsubishi Lancer) – 13:08,2
  3. Rafał Piotrowski/Adrian Mroszczyk (Renault Clio Sport) – 13:13,9
  4. Adam Wrocławski/Jacek Spentany (Peugeot 208 R2) – 13:15,2
  5. Tomasz Zieliński/Janusz Wołek (Subaru Impreza WRX STi) – 13:19,4

Starty zespołu Równiatka Motorsport wspierają: ART-Bud Nieruchomości, SOB-BUD, Royal Watch, WRK Brakes, MG MOTORSPORT

Obserwuj zespół Równiatka Motorsport na Facebooku i Instagramie!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *