Rajd DolnośląskiRajd Dolnośląski 2019RAJDYRSMP

Dolnośląski zadecyduje o mistrzostwie w HR2

Dolnośląski zadecyduje o mistrzostwie

Rozgrywany w przeszłości w każdej porze roku, Rajd Dolnośląski tym razem ponownie kończy sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Choć dwa najważniejsze tytuły w klasyfikacji generalnej są już znane, walka w pozostałych klasach jeszcze trwa, a ponieważ do zdobycia są podwójne punkty, wszystko się jeszcze może zdarzyć. Tym bardziej, że Automobilklub Ziemi Kłodzkiej przygotował nie lada gratkę zarówno dla zawodników, jak i kibiców – aż 19 odcinków specjalnych podzielonych na 3 dni rywalizacji!

 

Do startu na blisko 220 kilometrach oesowych zgłosiło się 36 załóg, trzy w klasie HR2. Załoga Subaru Historic Rally Team otrzymała 14, najwyższy w tym sezonie numer startowy. Michał i Jacek Pryczkowie już jutro, o 16:30 zjadą z rampy w Dusznikach Zdrój i wyruszą na pierwszy etap, liczący sześć odcinków specjalnych, w tym cztery rozgrywane po zmroku. Na sobotę zaplanowano trzy próby przejeżdżane trzykrotnie, a na ostatnią pętle zawodnicy znów będą musieli założyć dodatkową elektrownię na masce. Ostatniego dnia do pokonania będą cztery odcinki specjalne. Meta od 14:30 w Dusznikach Zdrój.

 

Po trzech wygranych i dwóch nieukończonych rajdach, przed decydującym starciem Michał z Jackiem mają na swoim koncie 125 punktów i o 38 oczek wyprzedzają Pawła Grzywacza i Błażeja Czekana. Do zdobycia w Zieleńcu jest aż 50 punktów, więc nie może być mowy o bezpiecznej przewadze. Walka o tytuł Mistrza Polski w klasie HR2 trwała więc będzie prawdopodobnie do ostatniego odcinka specjalnego.

 

Michał Pryczek:

Przed nami ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Choć w generalce najważniejsze tytuły zostały już rozdane, w naszej klasie walka dalej trwa. Liczymy, że dla nas będzie to pomyślne i korzystne zakończenie sezonu. Będziemy starali się jechać bez przygód, spokojnie, ponieważ jest to długi rajd. Organizatorzy zaserwowali nam aż trzy dni ścigania, co z jednej strony na pewno jest atrakcyjne zarówno dla zawodników, jak i kibiców, ale z drugiej strony, po całym sezonie sprinterskich rajdów może być zbyt wymagające. Osobiście wolałbym, aby rajdy były rozgrywane w ciągu dwóch dni. Zapowiada się, że będzie padało, a w zestawieniu z jazdą nocą, nie są to moje wymarzone warunki, ale ponieważ nocnych odcinków dawno nie było w RSMP, będziemy mogli sprawdzić się w czymś nowym i to jest najciekawsze. Po niefortunnym Rajdzie Śląska, tym razem jesteśmy lepiej przygotowani i wieziemy ze sobą cały bagażnik różnego rodzaju przekaźników i bezpieczników.

 

Jacek Pryczek:

Rajd Dolnośląski decyduje o tytule w naszej klasie, więc jest to dla nas rajd innej rangi. To tutaj dowiemy się, kto założy mistrzowską koronę, a nie ukrywam, że chcielibyśmy, aby była to nasza załoga. J Jest to najdłuższy rajd w sezonie, czekają nas aż trzy dni ścigania, więc trzeba dobrze rozłożyć siły. Plan minimum zakłada jak zwykle znalezienie się na mecie. Planujemy jechać swoje i znaleźć kompromis między dobrym tempem, a oszczędzaniem samochodu, jednocześnie prezentując tempo i styl, który podoba się kibicom. Warunki zapowiadają się typowo jesienne, czyli mokro, zimno i ślisko, co powinno sprawić, że rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza. Jeśli chodzi o trzydniowy format rajdu, nie ukrywam, że bardziej odpowiadałyby mi dwa długie dni rywalizacji. Rajd sam w sobie jest jednak bardzo atrakcyjny i tutaj należą się brawa dla organizatorów. Dawno nie widzieliśmy w Polsce rajdu, który ma tylko 90km oesowych mniej niż na przykład WRC w Niemczech. Frajda dla zawodników będzie na pewno, a i kibice w internecie pozytywnie się wypowiadali o takim harmonogramie. Nocne odcinki, których dawno nie widzieliśmy to kolejna fajna rzecz. Na pewno trudniejsza, ale dodatkowo uatrakcyjni to finał sezonu. Osobiście pamiętam nocne odcinki jeszcze z Rajdu Wisły i cieszę się, że do nich wracamy, bo jedzie się je zupełnie inaczej, a do tego będzie to nowość dla wielu zawodników ze stawki RSMP.

 

Partnerami zespołu Subaru Historic Rally Team są: Pro Rally School, MTS Subaru Dzierżoniów, Race Day, Steelum.

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Close
Close
Close