RAJDYWRC

Czy Subaru wróci do WRC w 2022?

W kontekście wprowadzenia hybryd do WRC w 2022 roku coraz więcej mówi się o możliwym powrocie Subaru do Mistrzostw Świata. Jednak czy jest to możliwe?

W tym temacie bardzo trudno rozróżnić niepotwierdzone plotki, od wiadomości ze sprawdzonych źródeł. Wszystkie razem zebrał ze sobą japoński magazyn Autosport WEB w swoim najnowszym wydaniu.

Autorzy artykułu przyznają, że już od kilku miesięcy Subaru debatuje za kulisami na temat swoich przyszłych programów wyścigowych i ponoć wkrótce mają zapaść w tej kwestii decyzje. Japoński producent nie ukrywa swojego zainteresowania WRC w związku z wprowadzeniem napędów hybrydowych. Jednak scenariusz ich powrotu może być nieco inny niż wielu ludziom mogłoby się wydawać. Otóż w kuluarach mówi się, że od sezonu 2022 miałby powstać pół-fabryczny zespół (w stylu obecnego M-Sportu) pod kierownictwem Pettera Solberga. Jako baza do rajdówki miałby posłużyć model Subaru XV Hybrid. Miałby być wyposażony w czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem i oczywiście dodatkowym napędem elektrycznym. Co ciekawe ostatni samochód Subaru w WRC również był hatchbackiem, tak samo jak model XV.

Cały czas są to jednak plotki i przyszłość Subaru cały czas pozostaje pod znakiem zapytania. Nie ulega jednak wątpliwości, że nowe regulacje techniczne WRC zdają przyciągać więcej zespołów fabrycznych.

Juliusz Winiarek

Rajdami pasjonuję się...odkąd pamiętam, W redakcji od lutego 2019 roku. Prowadzę także własnego bloga, również o rajdowej tematyce ;)

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *