RAJDYWRC

Czy Subaru wróci do WRC w 2022?

W kontekście wprowadzenia hybryd do WRC w 2022 roku coraz więcej mówi się o możliwym powrocie Subaru do Mistrzostw Świata. Jednak czy jest to możliwe?

W tym temacie bardzo trudno rozróżnić niepotwierdzone plotki, od wiadomości ze sprawdzonych źródeł. Wszystkie razem zebrał ze sobą japoński magazyn Autosport WEB w swoim najnowszym wydaniu.

Autorzy artykułu przyznają, że już od kilku miesięcy Subaru debatuje za kulisami na temat swoich przyszłych programów wyścigowych i ponoć wkrótce mają zapaść w tej kwestii decyzje. Japoński producent nie ukrywa swojego zainteresowania WRC w związku z wprowadzeniem napędów hybrydowych. Jednak scenariusz ich powrotu może być nieco inny niż wielu ludziom mogłoby się wydawać. Otóż w kuluarach mówi się, że od sezonu 2022 miałby powstać pół-fabryczny zespół (w stylu obecnego M-Sportu) pod kierownictwem Pettera Solberga. Jako baza do rajdówki miałby posłużyć model Subaru XV Hybrid. Miałby być wyposażony w czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem i oczywiście dodatkowym napędem elektrycznym. Co ciekawe ostatni samochód Subaru w WRC również był hatchbackiem, tak samo jak model XV.

Cały czas są to jednak plotki i przyszłość Subaru cały czas pozostaje pod znakiem zapytania. Nie ulega jednak wątpliwości, że nowe regulacje techniczne WRC zdają przyciągać więcej zespołów fabrycznych.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *