ERCRajd Fafe Montelongo 2020RAJDY

Czas na zmianę lidera ERC? – Zapowiedź Rally Fafe Montelongo

Już w ten weekend kolejna odsłona zmagań w Mistrzostwach Europy. Tym razem załogi rywalizujące w Mistrzostwach Starego Kontynentu po raz pierwszy zawitają do Fafe. Rally Fafe Montelongo został włączony do kalendarza ERC jako zastępstwo za odwołany Rajd Azorów.

Miejscowość Fafe w przeszłości była bazą portugalskiej rundy WRC. Na 38 załóg zgłoszonych w ERC czeka 18 odcinków specjalnych i łącznie ponad 180 kilometrów oesowych, a 580 licząc z dojazdówkami.

⇒ Zobacz harmonogram Rajdu Fafe Montelongo

Lukyanuk kontra Solberg

W roli głównego faworyta w portugalskiej imprezie z pewnością możemy wymienić Alexey`a Lukyanuk`a. Rosjanin po dwóch rozegranych rundach ERC prowadzi w cyklu, jednak przewaga zaledwie czterech oczek nad drugim Olivierem Solbergiem, nie stawia kierowcy Citroena C3 R5 w super komfortowej sytuacji.

Co prawda Mistrz Europy z 2018 roku nie schodzi z podium w tegorocznym cyklu, ale już podczas Rajdu Liepaja o mały włos straciłby pozycję lidera na rzecz młodego Norwega. Nie stało się tak, tylko dlatego, że drugi na mecie w generalce – Mads Østberg nie zgłosił swojego występu do klasyfikacji ERC. W ten sposób trzeci Lukyanuk zainkasował punkty za drugie miejsce w ERC, dzięki którym utrzymał pozycję lidera.

⇒ Zobacz listę zgłoszeń Rajdu Fafe Montelongo

Trzecim zawodnikiem, który może, a nawet powinien „namieszać” w czołówce jest Craig Breen. Drugie miejsce w Rajdzie Estonii za kierownicą Hyundaia i20 R5 stawia kierowcę z Irlandii wysoko w notowaniach bukmacherów do zwycięstwa w Portugalii.

⇒ Zobacz klasyfikacje ERC i JUNIOR przed Rajdem Fafe Montelongo 

Czas na awans do pierwszej piątki Marczyka?

Polskich kibiców elektryzować będzie występ duetu Orlen Team. Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem na dwóch rozegranych rundach pokazali się z dobrej strony, prezentując szybkie równe tempo. Przełożyło się to na dwa szóste miejsca w ERC1 Junior. Asfaltowa nawierzchnia z pewnością nie będzie pomagać kierowcy Skody Fabii R5. Mikołaj nie ukrywa że lepiej czuje się na szutrowych trasach, co udowodnił podczas ostatniej rundy na Łotwie.

Rywalizacja w rajdzie rozpocznie się piątkowym shakedownem. Właściwe zmagania na portugalskich asfaltach zostały przewidziane na sobotę i niedziele. Wiele wskazuje, że rajd może być po mokrym.

⇒ Zobacz Podstronę Rajdu Fafe Montelongo

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *