Rajd Polski 2019 RSMPRajd Polski RSMPRAJDYRSMP

Czas na szutrowe święto!

Niewątpliwie to najważniejsze tegoroczne wydarzenie motorsportowe w naszym kraju- mowa o rozpoczynającym się już w najbliższy piątek 28 czerwca 76. Rajdzie Polski, drugim najstarszym po słynnym Monte Carlo rajdzie na świecie. Rajd stanowi rundę Mistrzostw Europy, Polski i Litwy. Bazą rajdu są Mikołajki, do których wybierają aż 102 załogi. Do ważnego startu gotowy jest również TVN TURBO RALLY TEAM. Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar tradycyjnie zaprezentują się w Hyundaiu i20 R5 i zmierzą się z 25 załogami dysponującymi najmocniejszymi autami klasy R5. Załoga podkreśla, że skupiać się będzie głównie na punktach do polskiego czempionatu, ponieważ z racji długości rajdu do zdobycia są podwójne punkty. Początek wakacji sprawił, że do Mikołajek zmierzają tysiące turystów i kibiców, którzy z pewnością jeszcze bardziej podkręcą to wspaniałe widowisko.

Łukasz Byśkiniewicz:

“Jestem dumny, że w wspólnie z naszymi Partnerami wystartujemy w Rajdzie Polski. Jest to dla nas bardzo ważny i prestiżowy rajd. Przede wszystkim to drugi najstarszy rajd na świecie, a do tego do zdobycia są podwójne punkty do klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostwa Polski. Oprócz tego to szansa do porównani swojego tempa z czołówkę Mistrzostw Europy FiA ERC. Kolejna kluczowa sprawa to luźna nawierzchnia. Jazda po szutrach samochodem czteronapędowym to kwintesencja rajdowania: boki, hopy, szczyty, ustawianie się do zakrętów. Do startu w Mikołajkach przygotowywaliśmy się pod okiem estońskiego kierowcy Egona Kaura, który jest specjalistą od jazdy po takiej nawierzchni. W trakcie treningu testowaliśmy kolejna ewolucję opon Michelin na szuter i odczucia są bardzo dobre. Rajd Polski jest znacznie dłuższy niż pozostałe rajdy, więc ważna będzie również taktyka. W tym roku termin rajdu zbiegł się z początkiem wakacji, a to oznacza, że przy trasie rajdu nie zabraknie tłumów kibiców i urlopowiczów. Dlatego liczymy na gorący doping, który na pewno doda nam dodatkowych skrzydeł na hopach. Start w Rajdzie Polski jest możliwy dzięki firmom Amic Energy, Auto Partner, MaXgear, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin, I Planet Radom, Kratki.pl, IHome oraz telewizji TVN TURBO.”

Zbigniew Cieślar:

Patronite

“Rajd Polski jest dla mnie bardzo wyjątkową imprezą w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Będziemy mieli okazję rywalizować z najlepszymi kierowcami rajdowymi w Europie. Ostatni raz na mazurach startowałem w 2015 roku i od tamtego czasu trasa rajdu bardzo się zmieniła- tym bardziej cieszę się, że wracam do Mikołajek. Start na Mazurach jest dla nas bardzo ważny z uwagi na podwójne do zdobycia punkty. Naszym głównym celem jest utrzymanie od pierwszego OS-u bardzo dobrego tempa i meta. Liczymy na gorący doping na odcinkach specjalnych i oczywiście zapraszamy do parku serwisowego w Mikołajkach, gdzie nasi Partnerzy przygotowali kilka niespodzianek. Wpadajcie po rajdowe gadżety i trzymajcie mocno za nas kciuki.”

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *