Rajd TurcjiRAJDYWRC

Craig Breen obejmuje prowadzenie! – OS2 Rajd Turcji 2018

Dzień rozpoczynamy od najdłuższej próby liczącej sobie 38 kilometrów. Najszybciej pokonał ją Craig Breen, a 5 sekund za nim uplasował się Hayden Paddon. Andreas Mikkelsen zajął trzecie miejsce na podium, tracąc 7,3 sek do Irlandczyka. Drugi kierowca Citroena, Mads Ostberg, zajął czwartą lokatę, więc póki co bardzo dobra jazda ze strony zawodników francuskiego producenta.

Thierry Neuville stracił 17,6 sekundy do zwycięzcy oesu, a Sebastien Ogier 23,6. Walczący o tytuł kierowcy nie nawiązują póki co do swoich wyników z odcinka testowego. Ott Tanak przejechał próbę CETIBELI pół minuty wolniej niż Craig Breen! Wszyscy kierowcy zwracali uwagę na wysoki poziom trudności odcinka, wiele pyłu i konieczność ZATRZYMANIA SAMOCHODU w niektórych partiach. Rajd Turcji daje więc zawodnikom w kość już od początku!