RAJDYWRCWYWIADY

Craig Breen: „Głównym celem jest walka w WRC” [WYWIAD]

Craig Breen – wywiad dla Rallypl.com!

Craig Breen to 29-letni kierowca rajdowy pochodzący z Irlandii. W chwili przerwy od przygotowań do Rajdu Walii znalazł on czas dla rallypl.com, aby odpowiedzieć na kilka pytań.

Craig Breen
Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Wywiad

Rallypl: Craig jak wyglądają twoje przygotowania do Rajdu Walii?
Craig Breen: Wszystko jest w porządku i idziemy w dobrą stronę. W zeszłym tygodniu mieliśmy testy w Walii i wszystko było okej, żadnych problemów z wyczuciem samochodu. Nie mogę się doczekać rajdu.

RPL: W zeszłym roku zająłeś 4 miejsce w Rajdzie Walii. Sądzisz że w tym roku uda ci się powtórzyć ten wynik
CB: Oczywiście, możemy powtórzyć ten rezultat. W zeszłym roku byliśmy bardzo mocni i walczyliśmy w ścisłej czołówce. Niestety popełniliśmy trochę błędów, zwłaszcza w niedzielę, ale to nie zmienia faktu, że stać nas tutaj na wysokie tempo.

RPL: W zeszłym roku twoim pilotem był Scott Martin, a w tym roku jest nim Paul Nagle. Skąd ta zmiana?
CB: To nie do końca była moja decyzja. Tak naprawdę Martin po prostu zdecydował się na jazdę z Elfynem Evansem, więc ja musiałem się dostosować do tego ruchu. W ten sposób nasze drogi się rozeszły, a ja jeżdżę z Paulem.

RPL: W zeszłym sezonie rywalizowałeś w C3 WRC a w tym roku w WRC startujesz za kierownicą i20 WRC. Możesz powiedzieć o różnicach między tymi konstrukcjami?
CB: Cóż, można wskazać bardzo dużo rzeczy różniących oba te samochody, ale przede wszystkim czuję się teraz pewnie w rajdówce. Zbyt trudno jest porównywać techniczne aspekty, jest to bardzo złożona sprawa. Jestem zadowolony z tego co mam teraz.

Craig Breen
Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

RPL: Miałeś okazję przejechać się wszystkimi autami R5 na rynku. Którym jechało ci się najprzyjemniej?
CB: Mój ostatni występ był za kierownicą Hyundaia, miałem naprawdę dobry feeling. Także chyba i20 jest najbardziej interesującym z tych R5, którymi miałem okazję jeździć.

RPL: Wygrałeś kilka rajdów w tym sezonie, poza WRC. Czy to dodało Ci pewności i lepiej czujesz się w takich imprezach czy w Rajdowych Mistrzostwach Świata?
CB: Ah, to były mniejsze imprezy, w których startowałem głównie dla podtrzymania swojego rytmu i wyczucia. Oczywiście miałem sporo frajdy uczestnicząc w nich, ale głównym celem jest walka w Mistrzostwach Świata. Dlatego to wielki honor i przywilej, że Hyundai dał mi szansę.

RPL: Ostatnie pytanie, czy zobaczymy Cię na odcinkach specjalnych w WRC w przyszłym sezonie?
CB: Cóż, mam nadzieję! Jest jeszcze trochę rzeczy do zrobienia w tym roku, ale rozglądamy się za możliwościami i z pewnością celem jest pojawienie się na odcinkach Rajdowych Mistrzostw Świata.

RPL: Dziękujemy za rozmowę!
CB: Również dziękuję, pozdrawiam czytelników!

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close