RAJDYWRCWYWIADY

Craig Breen: „Głównym celem jest walka w WRC” [WYWIAD]

Craig Breen – wywiad dla Rallypl.com!

Craig Breen to 29-letni kierowca rajdowy pochodzący z Irlandii. W chwili przerwy od przygotowań do Rajdu Walii znalazł on czas dla rallypl.com, aby odpowiedzieć na kilka pytań.

Craig Breen
Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Wywiad

Rallypl: Craig jak wyglądają twoje przygotowania do Rajdu Walii?
Craig Breen: Wszystko jest w porządku i idziemy w dobrą stronę. W zeszłym tygodniu mieliśmy testy w Walii i wszystko było okej, żadnych problemów z wyczuciem samochodu. Nie mogę się doczekać rajdu.

RPL: W zeszłym roku zająłeś 4 miejsce w Rajdzie Walii. Sądzisz że w tym roku uda ci się powtórzyć ten wynik
CB: Oczywiście, możemy powtórzyć ten rezultat. W zeszłym roku byliśmy bardzo mocni i walczyliśmy w ścisłej czołówce. Niestety popełniliśmy trochę błędów, zwłaszcza w niedzielę, ale to nie zmienia faktu, że stać nas tutaj na wysokie tempo.

RPL: W zeszłym roku twoim pilotem był Scott Martin, a w tym roku jest nim Paul Nagle. Skąd ta zmiana?
CB: To nie do końca była moja decyzja. Tak naprawdę Martin po prostu zdecydował się na jazdę z Elfynem Evansem, więc ja musiałem się dostosować do tego ruchu. W ten sposób nasze drogi się rozeszły, a ja jeżdżę z Paulem.

RPL: W zeszłym sezonie rywalizowałeś w C3 WRC a w tym roku w WRC startujesz za kierownicą i20 WRC. Możesz powiedzieć o różnicach między tymi konstrukcjami?
CB: Cóż, można wskazać bardzo dużo rzeczy różniących oba te samochody, ale przede wszystkim czuję się teraz pewnie w rajdówce. Zbyt trudno jest porównywać techniczne aspekty, jest to bardzo złożona sprawa. Jestem zadowolony z tego co mam teraz.

Craig Breen
Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

RPL: Miałeś okazję przejechać się wszystkimi autami R5 na rynku. Którym jechało ci się najprzyjemniej?
CB: Mój ostatni występ był za kierownicą Hyundaia, miałem naprawdę dobry feeling. Także chyba i20 jest najbardziej interesującym z tych R5, którymi miałem okazję jeździć.

RPL: Wygrałeś kilka rajdów w tym sezonie, poza WRC. Czy to dodało Ci pewności i lepiej czujesz się w takich imprezach czy w Rajdowych Mistrzostwach Świata?
CB: Ah, to były mniejsze imprezy, w których startowałem głównie dla podtrzymania swojego rytmu i wyczucia. Oczywiście miałem sporo frajdy uczestnicząc w nich, ale głównym celem jest walka w Mistrzostwach Świata. Dlatego to wielki honor i przywilej, że Hyundai dał mi szansę.

RPL: Ostatnie pytanie, czy zobaczymy Cię na odcinkach specjalnych w WRC w przyszłym sezonie?
CB: Cóż, mam nadzieję! Jest jeszcze trochę rzeczy do zrobienia w tym roku, ale rozglądamy się za możliwościami i z pewnością celem jest pojawienie się na odcinkach Rajdowych Mistrzostw Świata.

RPL: Dziękujemy za rozmowę!
CB: Również dziękuję, pozdrawiam czytelników!

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close