Rajd TurcjiRajd Turcji 2019RAJDYWRC

Citroen na tureckich oesach pokazał swoją szybkość i niezawodność

Dzięki wspaniałej jeździe oraz unikaniu większych błędów na tureckich odcinkach specjalnych zespół Citroena w miniony weekend wywalczył dublet w jedenastej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata.

Najlepszy na sportowych próbach w okolicach Marmaris okazał się Sebastien Ogier, który przy niepowodzeniu Otta Tänak, zmniejszył stratę do Estończyka w klasyfikacji generalnej cyklu do siedemnastu oczek.

Sebastien Ogier:

Ciesze się, że udało się tutaj wygrać. Naprawdę potrzebowaliśmy tego sukcesu aby powrócić do walki o mistrzowski tytuł. Było bardzo ciężko, łatwo było popełnić błąd. Zastosowaliśmy inteligentne podejście do tej imprezy, dzięki czemu uniknęliśmy problemów. Zwycięstwo odniesione w Turcji, jest świetną motywacją dla zespołu na końcówkę tegorocznego sezonu.

Również ze swojego wyniku zadowolny był Esapekka Lappi, który w prowincji Mugla zajął wysokie drugie miejsce. To trzecie podium dla Fińskiego kierowcy odniesione za kierownicą C3 WRC w tym sezonie.

Patronite

Esapekka Lappi:

Jesteśmy zadowoleni z osiągnietego rezultatu w miniony weekend, zwłaszcza że rok temu nie podobał mi się ten rajd. Nasz samochód spisywał się znakomicie. W piątek i sobote walczyliśmy jak równy z równym z Sebastienem i Julienem. W niedziele natomiast skupiliśmy się na doprowadzeniu auta do mety i pomaganiu naszym zespołowym kolegą. C3 WRC było niezawodne a my uniknęliśmy błędów dzięki temu opuszczamy Marmaris z dużą ilością cennych punktów.

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Profil kierowcy:
Esapekka Lappi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *