Rajd TurcjiRajd Turcji 2019RAJDYWRC

Citroen na tureckich oesach pokazał swoją szybkość i niezawodność

Dzięki wspaniałej jeździe oraz unikaniu większych błędów na tureckich odcinkach specjalnych zespół Citroena w miniony weekend wywalczył dublet w jedenastej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata.

Najlepszy na sportowych próbach w okolicach Marmaris okazał się Sebastien Ogier, który przy niepowodzeniu Otta Tänak, zmniejszył stratę do Estończyka w klasyfikacji generalnej cyklu do siedemnastu oczek.

Sebastien Ogier:

Ciesze się, że udało się tutaj wygrać. Naprawdę potrzebowaliśmy tego sukcesu aby powrócić do walki o mistrzowski tytuł. Było bardzo ciężko, łatwo było popełnić błąd. Zastosowaliśmy inteligentne podejście do tej imprezy, dzięki czemu uniknęliśmy problemów. Zwycięstwo odniesione w Turcji, jest świetną motywacją dla zespołu na końcówkę tegorocznego sezonu.

Również ze swojego wyniku zadowolny był Esapekka Lappi, który w prowincji Mugla zajął wysokie drugie miejsce. To trzecie podium dla Fińskiego kierowcy odniesione za kierownicą C3 WRC w tym sezonie.

Esapekka Lappi:

Jesteśmy zadowoleni z osiągnietego rezultatu w miniony weekend, zwłaszcza że rok temu nie podobał mi się ten rajd. Nasz samochód spisywał się znakomicie. W piątek i sobote walczyliśmy jak równy z równym z Sebastienem i Julienem. W niedziele natomiast skupiliśmy się na doprowadzeniu auta do mety i pomaganiu naszym zespołowym kolegą. C3 WRC było niezawodne a my uniknęliśmy błędów dzięki temu opuszczamy Marmaris z dużą ilością cennych punktów.

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Profil kierowcy:
Esapekka Lappi
Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Close
Close
Close