RAJDYRSMPWYWIADY

Byśkiniewicz potwierdza starty w RSMP 2020 [WYWIAD]

Wczoraj z okazji kolejnego już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po fragmencie odcinka znanego z Rajdu Barbórka (Autodrom Bemowo) jeździ m.in. Łukasz Byśkiniewicz. Udało nam się z nim porozmawiać i podpytać go zarówno o samą imprezę, jak również o plany na nadchodzący sezon.

Jak się bawisz na Motoorkiestrze? Jak idzie zbieranie pieniędzy na WOŚP?

„No coś fantastycznego, bo to są pierwsze rajdowe kilometry w nowym, 2020 roku i oprócz tego, że ja mogę potrenować, to jeszcze wozimy ludzi i zbieramy bardzo fajne kwoty […]. Fajna trasa, są dwie beczki, hopa, dzisiaj lepi asfalt, w zeszłym roku było dużo śniegu i błota pośniegowego, a dzisiaj jest na prawdę szybko. Na prawdę są przeciążenia, a ludzie wychodzą bardzo zadowoleni. Fantastyczna sprawa.”

Czyli dzisiejsze warunki są bardziej zbliżone do tych, które normalnie występują na rajdowych trasach?

„Dzisiaj występują bardzo duże przeciążenia w R5, dużo większe niż podczas Rajdu Barbórka, bo jak byliśmy tu 1,5 miesiąca temu, to padał deszcz i nie kleiło jak dzisiaj. Dziś jest na prawdę szybko, na beczkach dym leci spod kół, jest super.”

Mamy nadzieję, że w tym roku zobaczymy Cię na Rajdzie Barbórka, a te „testy” wpłyną trochę na wynik tego rajdu.

„Jeszcze będziemy mieli cały sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, do których już powoli się przygotowujemy, żeby ten sezon był fajny dla nas.”

Czyli przyszły sezon również w R5, w tym samym samochodzie?

„Tak. W tym samym samochodzie, w tym samym składzie.”

 

Wywiad przeprowadził Paweł Sobociński/fulltrothle.pl

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close