Rajd RzeszowskiRajd Rzeszowski 2021RAJDYRSMP

Byśkiniewicz i Cieślar wygrywają w Rzeszowie!

Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar, jadący Fordem Fiesta Rally3, zwyciężyli Marma 30. Rajd Rzeszowski w klasie3. Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM’u zaliczyli perfekcyjny i bezbłędny występ wygrywając aż 10 z 11 rozegranych odcinków specjalnych w tym dodatkowo punktowany, ostatni Power Stage. Byśkiniewicz i Cieślar wywieźli z Podkarpacia komplet punktów, dzięki któremu odskoczyli konkurencji i zdecydowanie prowadzą w klasyfikacji rocznej.

Jest to 3 tegoroczne zwycięstwo na 4 rozegrane rajdy zaliczane do Mistrzostw Polski. Byśkiniewicz i Cieślar potwierdzili swoją wysoką formę nie tylko wygrywając w klasie, ale także kończąc Rajd Rzeszowski w TOP10 klasyfikacji generalnej, zwyciężając w Mistrzostwach Słowacji oraz Pucharze Europy Strefy Centralnej CEZ.

Łukasz Byśkiniewicz:
Pojechaliśmy ze Zbyszkiem koncertowy Marma 30. Rajd Rzeszowski. Tuż przed startem, podczas przygotowań wypadliśmy z drogi i przetoczyliśmy się przez dach. Jednak nawet taka przygoda nie przeszkodziła nam, aby szybko i skutecznie pokonywać odcinki specjalne. Wielka tu zasługa serwisu Kumiega Racing i APR Motorsport- dziękuję za perfekcyjną odbudowę i przygotowanie Fiesty Rally3. To był świetny i kompletny rajd, w którym nic nie mogłem poprawić: dobrze dobierałem opony Michelin, dobrze ustawiliśmy zawieszenie. Pojechaliśmy bezbłędnie po mokrych i błotnistych odcinkach specjalnych i także bardzo szybko po suchym. Wspomniany, pierwszy, mokry dzień rywalizacji to zdecydowanie najtrudniejszy asfaltowy etap rajdu w mojej karierze. Była to prawdziwa przeprawa, która dała nam wiele emocji i satysfakcji z osiąganych czasów. Nawiązaliśmy walkę z mocniejszymi samochodami klasy Rally2. Na Podkarpaciu wygraliśmy aż 10 z 11 rozegranych odcinków. Wygraliśmy we wszystkich mistrzostwach do jakich się zgłosiliśmy: w Polsce, na Słowacji i w Pucharze Europy Strefy Centralnej CEZ. Z powodu problemów i przygód konkurencji umacniamy się i oddalamy w punktacji sezonu. To był idealny rajd, za który dziękuję naszym Partnerom: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, NOVOL, TEKOM Technologia, SIREN7, Michelin Motorsport Polska oraz TVN TURBO.”

 

Patronite

Zbigniew Cieślar:
Tegoroczny Rajd Rzeszowski oceniam jako najlepiej przejechane zawody na Podkarpaciu w mojej karierze. Pomimo nieprzyjemnej przygody podczas testów, szybko zapomnieliśmy o wywrotce i zaatakowaliśmy od pierwszego odcinka specjalnego. Pierwszego dnia warunki na trasie były koszmarne. W wielu miejscach nie było widać nawet drogi tylko same błoto. Łukasz spisał się świetnie i już po pierwszym dniu mieliśmy jasną sytuację i prowadziliśmy. Drugi, suchy dzień to czysta przyjemność jazdy i pewne zwycięstwo z kompletem punktów. W tej chwili jesteśmy na pierwszym miejscu w punktacji sezonu z dużą przewagą nad drugim zawodnikiem. Kolejny nasz start to mój domowy Rajd Śląska w dniach 10-11 września. Serdecznie zapraszamy do kibicowania.”

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close