RAJDYWRC

Budar: Neuville prowadził rozmowy z Citroenem

Budar: Neuville prowadził rozmowy z Citroenem

Jak wszyscy dobrze wiemy, zespół Citroen Racing ogłosił dziś odejście z Rajdowych Mistrzostw Świata ze skutkiem natychmiastowym (pisaliśmy o tym tutaj –KLIK!). W świetle tych sensacyjnych doniesień, na powierzchnię zaczynają wychodzić rozmaite zakulisowe informacje, związane z funkcjonowaniem francuskiego producenta w świecie WRC. Tym razem Pierre Budar wypowiedział się na łamach portalu www.rtbf.be na temat kontaktów jego ekipy z belgijskim reprezentantem Hyundaia – Thierrym Neuville’em. Szef Citroen Racing zdradził także tajemnicę przedwcześnie rozwiązanej umowy Sebastiena Ogiera, a także podzielił się swoimi ogólnymi odczuciami na temat rozwiązania działalności Citroen Racing.

Pierre, Citroën wycofuje się z WRC, jakie masz odczucia?
To skomplikowane. To ogłoszenie, które dotyka całego zespołu, włącznie z niektórymi osobami zaangażowanymi w WRC od ponad 20 lat. Najnowsza odsłona tego projektu trwała 2 lata. Potrzebowaliśmy tych 2 lat, aby zacząć uzyskiwać wyniki. Wiedzieliśmy, że 2019 rok będzie trudny: nowi kierowcy, nowi inżynierowie. Okazało się, że nie stworzyliśmy systemu, który działałby wystarczająco dobrze. Zostaliśmy w tyle, więc przeważa rozczarowanie.”

Wybrane dla Ciebie

Sebastien Ogier miał w Citroenie umowę do końca 2020 roku. Jak to możliwe, że ją rozwiązał?
„Prowadziliśmy rozmowy z Sebastienem na temat wspólnej przyszłości. On chciał nas opuścić, co my staraliśmy się zatrzymać. Chcieliśmy zaczekać na rozwój wydarzeń w Monte Carlo. Inne argumenty przekonały go jednak bardziej. W rzeczywistości umowa z Ogierem obowiązywała do końca 2020 roku, ale wystąpiło pewne naruszenie umowy, w przypadku którego były dwie możliwoścI: idziemy do sądu albo dochodzimy do polubownego porozumienia.”

Patronite

Czy myślałeś nad zatrudnieniem innego kierowcy z topu – Thierry’ego Neuville’a?
„Chcieliśmy walczyć o tytuł. Do tego musieliśmy mieć jednego z 3 kierowców, którzy mogą wygrywać rajdy seryjnie. Neuville jest oczywiście jednym z nich. Skontaktowaliśmy się z nim, błędem byłoby nie zrobienie tego. Mogliśmy mu zaoferować jednak tylko kontrakt na rok, ponieważ grupa zdecydowała się na inną dyscyplinę w 2022 roku (przyp. red. Peugeot (grupa PSA) ogłosił niedawno swoje zaangażowanie w WEC.) Nie byliśmy więc dla niego zbyt atrakcyjni.”

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Profil kierowcy:
Thierry Neuville

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *