RAJDY

BTH Rally Team: To bardzo zadowalający rezultat

BTH Rally Team: To bardzo zadowalający rezultat

BTH Rally Team w zeszłą sobotę w składzie Łukasz Kotarba/Tomasz Kotarba wystartowali w Estonii w Otepää Talveralli. Załoga startująca w Citroenie C3 Rally2 zajęła dwunastą pozycję w klasyfikacji generalnej. Zespół BTH Rally Team podsumował start w Estonii na swoim profilu na Facebooku.

BTH Rally Team

„Do rozpoczęcia sezonu rajdowego w Polsce zostało jeszcze trochę czasu, więc aby się do niego jak najlepiej przygotować chcieliśmy jak najlepiej wykorzystać warunki, jakie w tym roku zapewnia nam panująca zima. Po odwołaniu Raliul Zapezii – Covasna, w którym mieliśmy wziąć udział, postanowiliśmy wystartować w Estońskim rajdzie Otepää talveralli. Impreza liczyła niemal 84 km oesowe rozegrane w bardzo kompaktowej formule.

Na starcie mogliśmy oglądać nazwiska znane z WRC min. Ott Tanak czy Thierry Neuville w najnowszych samochodach klasy WRC, oraz wielu bardzo szybkich zawodników w samochodach R5. Naszą taktyką było jak najlepsze sprawdzenie naszego nowego Citroena w specyfikacji Rally 2 w warunkach bojowych, przy okazji zdobywając doświadczenie w jeździe na oponach okolcowanych, które nieczęsto mamy okazję używać.

Dzięki przyjętym założeniom i unikaniu większych przygód po całodniowej rywalizacji na 8 odcinkach specjalnych zajęliśmy dobre 11 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz w szóste wśród samochodów Rally 2. To bardzo zadowalający rezultat, biorąc pod uwagę, że przyjechaliśmy do Estonii głównie po naukę i zbieranie doświadczeń w naszym nowym samochodzie. Mamy nadzieje, że te kilometry zaprocentują w dalszej części sezonu.

Jak zwykle chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim naszym partnerom, dzięki którym możemy w tym roku startować:

 BTH Import Stal Sp. Z o.o
www.pillowplate.pl
Kärcher Center AAT RenKar
CRONIMET Holding
YACCO Polska
PRP – Poland Rally Point
opony.fm
Citroën Racing”

Otepää Talveralli 2021 dla Tanaka i Jarveoji

W Otepää Talveralli zwyciężyła załoga Hyundaia i20 WRC Coupe – Ott Tänak i Martin Jarveoja. Estończycy pokonali o 33,4 sekundy Thierry’ego Neuville’a i Martina Wydaeghe. Najlepszą polską załogą okazał się być duet Mikołaj Kempa i Marcin Szeja w Fordzie Fiesta Proto. Polska załoga zajęła 11 miejsce w klasyfikacji generalnej Otepää Talveralli.

Wybrane dla Ciebie

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *