Rajd Finlandii 2019RAJDYWRC

Breen może otrzymać od Hyundaia kolejną szanse na starty

Craig Breen, który uzyskał trzeci czas na dzisiejszym odcinku testowym przed Rajdem Finlandii 2019, za kierownicą Hyundaia i20 Coupe WRC, ma szanse na kolejne starty z koreańską ekipą w obecnym sezonie.

Irlandczyk pauzujący od końca ubiegłego roku w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata, dostał zaproszenie od Andreasa Adomo, aby pojechać Rajd Finlandii w barwach ekipy z Alzenau. Wiele na to wskazuje, że jeżeli były kierowca Citroena wywiezie z Jyvaskala solidny wynik, to wówczas współpraca z nim zostanie przedłużona.

Włoski szef zespołu walczącego o mistrzowski tytuł rotuje co rundę swoim składem. Na każdą eliminacje pewniakiem jest tylko Thierry Neuville. Do końca sezonu pozostało pięć rund. Sebastian Loeb i Dani Sordo nie chętnie lubią przyjeżdzać do Wielkiej Brytanii i Turcji.

Foto. Hyundai Motorsport

Forma Andreasa Mikkelsena w ostatnim czasie pozostawia wiele do życzenia. Szef Hyundaia zarzucił ostatnio Norwegowi że ma za mało wiary w siebie. Lekarstwem na dolegliwości koreańskiego zespołu, może być zatem wspomniany wyżej Breen. W dorobku 29- latka widnieją dwa podia wywalczone w Rajdzie Finlandii 2016 i ubiegłorocznym Rajdzie Szwecji.

Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close