RAJDY

Bracia Szejowie na podium Rajdu Podlaskiego

Bracia Szejowie na podium Rajdu Podlaskiego

Jarosław i Marcin Szejowie zajęli 3. miejsce w 40. Rajdzie Podlaskim. Załoga Hyundaia i20 R5 reprezentująca barwy Hyundai Poland Racing potraktowała start na podlaskich szutrach treningowo.

To był ostatni tak poważny sprawdzian przed 77. Orlen Rajdem Polski.
Za nami 40. Rajd Podlaski. Impreza z bazą w Białymstoku oficjalnie przedstawiona była jako rajd kandydujący do ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2022. Niewykluczone więc, że w przyszłym roku na Podlasiu pojawi się cała czołówka naszego krajowego czempionatu. Ten start braci Szejów miał zatem podwójne znaczenie – również pod kątem przyszłości.

W niedzielę zawodnicy dwukrotnie pokonywali próby Niewodnica Nargilewska-Kolonia, Żubry oraz Glejsk. Z 6 odcinków specjalnych, na 5 załoga Szeja/Szeja obsługiwana przez stajnię Kowax 2Brally wbijała się na podium. Ostatecznie dało to 3. miejsce w całym rajdzie. Jest to pierwsze podium Szejów w nowym samochodzie w drugim starcie.
Teraz pora na błyskawiczny odpoczynek. Początek nowego tygodnia będzie oznaczał kolejne testy, a już w środę wieczorem na zawodników czekają pierwsze czynności związane bezpośrednio z 77. Orlen Rajdem Polski, już w Mikołajkach. To będzie kolejny tydzień pełen rajdowych emocji.

Patronite

Jarosław Szeja

Cieszymy się z tego miejsca na podium, chociaż od początku mówiłem, że wynik tym razem ma mniejsze znaczenie. Chodziło przede wszystkim o „nawinięcie” kilometrów na koła i trening przed Rajdem Polski. Zawsze lepiej, kiedy to się odbywa w warunkach rywalizacji, na zróżnicowanych odcinkach specjalnych. To była na pewno dobra lekcja, teraz pora na imprezę w Mikołajkach. Czekają nas kolejne testy, potem zapoznanie z trasą, w końcu walka na oesach z całą czołówką mistrzostw Europy ERC oraz gośćmi z mistrzostw świata WRC. Już nie mogę się tego doczekać!

Partnerami załogi są: GK Forge, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Gastro Boss, Erdol Haus, Polsprzęt, Millers Oils Polska, Kowax, Gulf Race Fuels Distribution EU, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Silesia Business Hub, 2Brally i Hyundai Poland Racing.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *