F1RAJDY

Millener: „Bottas będzie miał problemy, jak Raikkonen i Kubica”

Millener: „Bottas będzie miał problemy, jak Raikkonen i Kubica”

Przyszły szef M-Sportu, Rich Millener, wyjaśnia z jakimi problemami będzie zmagał się Valtteri Bottas przy okazji swojego debiutu rajdowego. Dodaje jednak, że siła i doświadczenie Fina w F1 przeniosą się na rajdy. Kierowca Mercedesa przygotowuje się do swojego debiutu za kierownicą Forda Fiesty WRC Plus. Start będzie miał miejsce w dniach 24-26 stycznia 2019 w Rovaniemi. Będzie to runda fińskiego czempionatu.

Valtteri weźmie wkróce udział w dwudniowym teście, aby zaznajomić się bardziej z samochodem, który umożliwił Sebastienowi Ogierowi wygrać Mistrzostwa Świata.

Rich Millener:

„Stałe warunki mogą pomóc. Myślę, że będzie dużo śniegu, który utworzy bandy, a także sporo lodu na drodze. Jeśli wyczujesz tę aurę, możesz złapać przyczepność i szybko się uczyć. Myślę, że najtrudniejsze będzie dla niego wgłębienie się w słuchanie notatek i dawanie uwag do nich. Widzieliśmy już to przy okazji występów innych kierowców z F1 wchodzących do rajdów, jak Kimi Raikkonen i Robert Kubica. Valtteri będzie miał na prawym fotelu Timo Rautiainena, więc wszystko powinno być w porządku.

Valtteri jest zdolny do wielu rzeczy, co pokazuje w F1. Część tych umiejętności można przenieść do rajdów. Nie boi się prędkości i nie musi się uczyć, jak jeździć samochodem, bo już to potrafi.”

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie