F1RAJDY

Bottas ponownie za kierownicą rajdówki

Bottas ponownie za kierownicą rajdówki

Fiński kierowca Mercedesa nie pierwszy raz postanowił wsiąść do rajdówki i nie krył swojej radości z podjętej decyzji. Wcześniej zawodnik nie tylko testował samochody klasy WRC, ale także wziął udział w kilku imprezach rajdowych.

Początek sezonu 2020 został mocno opóźniony ze względu na panującą pandemię koronawirusa. W związku z tym kierowcy F1 musieli znaleźć sobie nieco inne zajęcia na ten trudny czas. Valtteri Bottas postanowił po raz kolejny zasiąść za kierownicą samochodu rajdowego. W piątek w swoich mediach społecznościowych zamieścił zdjęcia z testów Skodą Fabią R5 z dopiskiem „Wierzę, że mogę latać”.

Choć Bottas testował już wiele różnych rajdówek, to była jego pierwsza przygoda ze Skodą Fabią R5. Wcześniej sprawdził także: Toyotę Yaris WRC, Citroena C3 WRC i Forda Fiestę WRC, którym startował podczas rajdu Arctic Lapland w styczniu 2019 roku. Podczas zimowej przerwy wziął udział we francuskiej imprezie Rallycircuit za kierownicą Citroena DS3 WRC starszej generacji. Miał także okazję przetestować Forda Fiestę R5 przygotowanego przez M-Sport. Można więc powiedzieć, że powoli wpisuje się on na listę kierowców wyścigowych ze sporym doświadczeniem rajdowym.

Fin sam niejednokrotnie zapewniał, że będzie często widywany w samochodach rajdowych, ponieważ sprawia mu to niesamowitą radość.

„Jeśli jesteś w stanie znaleźć na to czas i rozsądną ofertę od zespołu, to dlaczego nie? Chociaż muszę przyznać, że to dość kosztowne hobby! Rajdy sprawiają mi jednak wielką frajdę i chciałbym się w nich rozwijać. Nie wiem jeszcze nic o kolejnym starcie, ale mam nadzieję, że nadejdzie szybko.”

Źródło: rallit.fi

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close