Rajd Belgii 2020Rajd JaponiiRajd Japonii 2020Rajd YpresRAJDYWRC

Belgia zastępuje Japonię w kalendarzu WRC!

Belgia zastępuje Japonię w kalendarzu WRC!

Stało się, Belgia pierwszy raz w historii będzie gospodarzem rundy Rajdowych Mistrzostw Świata po tym, jak Rajd Ypres został dodany do tegorocznego kalendarza. Będzie to asfaltowa impreza, które zostanie rozegrana 19-22 listopada. Belgijska runda zastąpi Rajd Japonii jako ósmą i finałową rundę sezonu 2020. Powrót Japonii do WRC po 10-letniej przerwie niestety został zakłócony przez pandemię.

Belgia zostanie tym samym 34 krajem, który będzie gospodarzem rundy WRC od początku tej serii w 1973 roku. Pierwsza odsłona Rajdu Ypres rozegrana została w 1965 i z miejsca stała się jednym z najbardziej wymagających rajdów w Europie. Lista poprzednich zwycięzców tej imprezy zawiera obecnego kierowcę Hyundai Motorsport i lokalnego bohatera. Thierry Neuville wygrał rajd w 2018, a Craig Breen w sezonie 2019.

Rajd będzie liczył około 300 kilometrów odcinków specjalnych na przestrzeni pełnych trzech dni rywalizacji. Niedzielna ostatnia pętla będzie się skupiała na ikonicznym torze Spa, gdzie oes kończący rajd ma zawierać przejazd po słynnej sekcji Eau Rouge/Raidillon!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *