ERCRajd BarumRAJDY

Barum Czech Rally Zlín: 15 odcinków specjalnych na jubileusz

Barum Czech Rally Zlín: 15 odcinków specjalnych na jubileusz

Organizatorzy Barum Czech Rally Zlín opublikowali Rally Guide 1. Dzięki temu poznaliśmy pierwsze szczegóły 50. edycji tego wyjątkowego rajdu, który zawsze przyciąga rzesze fanów z Polski! Barum Czech Rally Zlín będzie liczyć 228 kilometrów oesowych na które będzie się składać 15 odcinków specjalnych. Oczywiście rywalizacje zainauguruje odcinek specjalny w Zlinie, który odbędzie się w piątkowy wieczór. Ceremonia startu i mety odbędzie się na rynku w Zlinie.

Miloslav Regner – Dyrektor rajdu

„Rajd Barum należy do najważniejszych imprez sportów motorowych w Czechach. W 2021 roku rajd będzie miał swoją 50. edycję. Tradycja tego wydarzenia jest ściśle związana z bardzo dużą popularnością
sportu rajdowego w tym kraju, co rok po roku udowadnia liczba widzów.

Znaczenie tego rajdu dało się również wyczytać z zainteresowania mediów – w 2019 roku 275 zespołów dziennikarskich z 17 krajów przybyło do Zlína. Długoletnim partnerem wydarzenia jest firma Barum Continental. Łączenie największych i odnoszący największe sukcesy producent opon w Czechach z najważniejszą imprezą sportów motorowych w kraju tworzy bardzo solidne relacje i pomaga zapewnić dobre imię zarówno firmie, jak i rajdowi. Lubić
W przeszłości ten producent opon będzie głównym partnerem rajdu także podczas 50. edycji Barum Czech Rally Zlín.

Ten rajd, który znajduje się w morawskim mieście Zlín, był rozwijany przez lata aż do szczytu sceny sportów motorowych w Czechach i co roku jest pionierem we wprowadzaniu nowych funkcji i innowacje w sportach rajdowych. Od 1983 r. Rajd jest częścią Rajdowych Mistrzostw Europy, od 2007 roku był częścią promowaną przez stację telewizyjną Eurosport. Na tym etapie jakość rajdu wzrosła. Siedziba rajdu oraz rampa startu i mety jak zwykle zlokalizowane są w centrum Zlina.

Rajd rozpocznie się badanie kontrolne w MOP Otrokovice w czwartek po południu, 26 sierpnia. Następnego ranka załogi mogą sprawdzić swoje samochody na odcinku testowym w pobliżu parku serwisowego. Wieczorem rajd rozpocznie się bardzo popularnym odcinkiem super specjalnym na ulicach Zlína. Sobota i niedziela będą wypełnione rywalizacją na 220 kilometrach asfaltowych odcinków.”

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *