RAJDY

Bardzo dobry występ załogi Subaru Poland Rally Team w Rajdzie Rokiškis

Kolejnym zwycięstwem w klasie LARC2 – Grupa N, zakończył się start załogi Subaru Poland Rally Team w Rajdzie Rokiškis – piątej rundzie Rajdowych Mistrzostw Litwy. Kuba Greguła i Grzegorz Dachowski zajęli także piąte miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy wśród zawodników klasyfikowanych w litewskim czempionacie.

Start w Rakiszkach był dla młodego kierowcy SPRT kolejnym poważnym krokiem w nabieraniu rajdowych doświadczeń, przede wszystkim z uwagi na ekstremalne warunki pogodowe panujące podczas zapoznania z trasą. Kuba nie miał do tej pory okazji by jeździć po mokrych, miejscami bardzo śliskich szutrach. Odcinki specjalne przygotowane przez Organizatorów były bardzo szybkie, a zmienna przyczepność i wiele technicznych partii postawiło wysoko poprzeczkę przed zawodnikami. Kluczem do sukcesu było przede wszystkim utrzymanie pełnej koncentracji do ostatnich metrów każdego oesu. Mimo, że Kuba po raz pierwszy startował w tak trudnych warunkach, udało się uniknąć poważniejszych przygód i po raz kolejny z rzędu stanąć na podium w swojej klasie.

Kuba Greguła:

Start w Rajdzie Rokiškis był dla mnie dużym wyzwaniem. Opisywanie odcinków specjalnych w ulewnym deszczu z prawego fotela, pierwszy rajd przejechany po bardzo miękkich i miejscami błotnistych szutrach, duży moment przed metą siódmego oesu i kapeć na którym przejechałem ponad sześć kilometrów. Kolejne nowe sytuacje, które budują moje rajdowe doświadczenie. Do tej pory, w zasadzie zawsze podczas kolejnych przejazdów tych samych odcinków specjalnych, udawało się nam poprawiać swoje czasy. Tym razem droga była miejscami tak zniszczona, że podczas drugiego przejazdu wielu zawodników notowało słabsze wyniki. Po raz kolejny pokazaliśmy że kilka miesięcy ciężkiej pracy przyniosło efekty również w warunkach z jakimi do tej pory nie mieliśmy okazji się mierzyć.

Grzegorz Dachowski:

Bardzo dobry rajd. Tysiące kibiców na trasie, szczególnie na hopach wyglądało to jak podczas Rajdu Finlandii. Odcinki specjalne pełne niespodzianek, które podczas zapoznania z trasą kryły strugi wody i kałuże. Kuba po raz pierwszy musiał zmierzyć się z warunkami które nawet dla doświadczonych litewskich kierowców były sporym wyzwaniem. Na przedostatnim odcinku specjalnym złapaliśmy kapcia. Wiedząc że wymiana koła na odcinku kosztowała by nas spadek o co najmniej jedno miejsce, trzeba było podjąć decyzję, czy kontynuować jazdę. Jak się okazało – podjęliśmy tę właściwą i ukończyliśmy rajd na pierwszym miejscu w klasie LARC2 wśród zawodników klasyfikowanych w Mistrzostw Litwy.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close