Rajd ElektrenyRajd Elektreny 2018RAJDYRSMP

Asunmaa już pół minuty z przodu! – OS 3/4/5/6 Rajd Elektrenai 2018

Asunmaa już pół minuty z przodu! – OS 3/4/5/6 Rajd Elektrenai 2018

Teemu Asunmaa rozpoczął dzisiejszy dzień od narzucenia kierowcom RSMP bardzo wysokiego tempa. Fin jest aktualnie liderem naszej klasyfikacji, wyprzedzając o ponad 30 sekund Łukasza Habaja. Trzecią lokatę zajmuje Miko Marczyk, który traci 10 sekund do swojego rodaka. Bardzo dobrą jazdę prezentuje Jarosław Kołtun, który czai się za plecami reprezentantów Skoda Motorsport Polska i jest najwyżej sklasyfikowanym kierowcą Forda Fiesty R5 w rajdzie!

W klasyfikacji generalnej rajdu prowadzi za to Nikolay Gryazin przed duetem Zala/Malnieks, który początkowo był zgłoszony także do RSMP, ale teraz nie widnieje w wynikach naszej stawki. Lider RSMP czyli Teemu Asunmaa jest jednocześnie na trzecim miejscu w ogólnej tabeli. Cała trójka na przestrzeni 3, 4, 5 i 6 oesu wymieniała się miejscami na podium, nie dopuszczając tam nikogo innego. Pełne wyniki rajdu możecie znaleźć tutaj – KLIK!

Wyniki dotychczasowych oesów w RSMP:

OS3

O 7:50 Teemu Asunmaa rozpoczął swój marsz po zdecydowane prowadzenie w RSMP. Aż 6 sekund za nim (na odcinku o długości 6,5 kilometra) uplasował się Jarosław Kołtun, najszybszy z Polaków. Trójkę dopełnił Miko Marczyk, ale rezultaty z wczoraj pozwoliły mu zająć jednak drugie miejsce w generalce, a trzecie zachować Łukaszowi Habajowi.

OS3 Rajd Elektrenai 2018
OS3

OS4

Tym razem to Łukasz Habaj jako jedyny stracił poniżej sekundy na kilometrze do zwycięzcy odcinka i wskoczył na drugą lokatę, wyprzedzając Miko Marczyka. Tomasz Kasperczyk zanotował trzeci czas odcinka, co dało mu na tamten moment 5 miejsce w klasyfikacji. Załoga Marczyk/Gospodarczyk zaliczyła dużą stratę do lidera, ale nie tak wielką do reszty polskich załóg, więc utrzymała swoje 3 miejsce.

OS4 Rajd Elektrenai 2018
OS4

OS5

Drugi przejazd oesu „Samsonas Motorsport 2” o długości 6,5 kilometra i tym razem Polacy znacząco się poprawili. Nie wystarczyło to jednak na pokonanie fińskiego duetu, który dzieli i rządzi w klasyfikacji RSMP. Miano „best of the rest” przypadło Jarkowi Kołtunowi, który stracił niecałe 1,5 sekundy do zwycięzcy próby, czym nadrobił stracony wcześniej czas. Tomasz Kasperczyk trzeci, a Dariusz Poloński niespodziewanie błysnął czwartym czasem. Łukasz Habaj i Miko Marczyk pokonali piąty odcinek specjalny dokładnie w takim samym tempie. Obaj dalej utrzymują się na podium, ale czują na plecach oddech rywali.

OS5 Rajd Elektrenai 2018
OS5

OS6

Załoga Kołtun/Pleskot znowu prezentuje się najlepiej z Polaków, ustępując o 2,7 sekundy Teemu Asunmie na niespełna 15-sto kilometrowym oesie. Trzecią lokatę zajmuje Łukasz Habaj, co pozwala mu umocnić swoją drugą pozycję w klasyfikacji RSMP Rajdu Elektrenai 2018. Miko Marczyk także prezentuje równe tempo w okolicach podium, ale Jarosław Kołtun jest już 6 sekund za nim i na kolejnej pętli może chcieć przypuścić atak.

OS6 Rajd Elektrenai 2018
OS6

Wyniki OS6 i klasyfikacja generalna bez podziału na klasy:

Nikolay Gryazin ma prawie 10-sekundowe prowadzenie. Drugi jest Zala, a 22 sekundy do lidera traci Teemu Asunmaa. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków jest Łukasz Habaj na piątej pozycji, ale czas Jarka Kołtuna okazuje się czwartym najlepszym rezultatem bez podziału na kategorie.

OS6 Rajd Elektrenai 2018
OS6 – klasyfikacja generalna
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.
Close