RAJDYTMTM GłubczyceTM Głubczyce 2021

Artur Równiatka zadowolony po 3. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej

Artur Równiatka zadowolony po 3. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej

Załoga zespołu Równiatka Motorsport, czyli Artur Równiatka i Wojciech Habuda, ma za sobą owocny start w 3. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej – 2. rundzie MARTEN Tarmac Masters 2021. Duet startujący Mitsubishi Lancerem EVO X zajął szóstą pozycję na mecie w klasie PRO 1, po bardzo zaciętej rywalizacji o piąte miejsce, do którego ostatecznie zabrakło 0,4 sekundy! Artur i Wojtek na wszystkich odcinkach specjalnych pokazywali bardzo dobre tempo i z pewnością miejsce w czołowej piątce było w zasięgu, jednak przebita opona na OS3 i strata około 10 sekund znacznie utrudniła im walkę. Mimo to, szósta lokata w czwartym starcie Artura w RO to bardzo dobry prognostyk na przyszłość!

Artur Równiatka

„Jestem bardzo zadowolony z rajdu. Z każdym kilometrem łapałem pewność siebie i auta. Pamiętajmy, że uczę się go cały czas! Poza kapciem na OS3 mieliśmy również problem z hamulcem ręcznym. Po prologu okazało się, że nie rozpina napędu. Było nam ciężko na licznych nawrotach, musieliśmy jechać je na okrągło.”

Artur Równiatka
ROZMUS Photography

Rajd Ziemi Głubczyckiej rozgrywał się na przestrzeni niespełna 50 kilometrów oesowych. Kierowcy trzykrotnie pokonywali w pętli oesy Galmet i Browar. Pierwszy techniczny z licznymi nawrotami, drugi bardziej na odwagę miedzy drzewami, zakończony szutrową partią. Który z nich bardziej przypadł do gustu Arturowi?

Artur Równiatka

„Przed rajdem uważałem, że zdecydowanie lepszym oesem będzie Galmet. Jednak jak było widać po wynikach, to oes Browar lepiej nam wychodził i pokonywaliśmy go szybciej. Nie wiem czym było to spowodowane, może fragment szutrowy tak mi leżał.” – stwierdził kierowca Lancera.

Artur i Wojtek w końcówce 2. rundy MARTEN Tarmac Masters 2021 mocno przyspieszyli. Jak się okazuje, celem był awans do czołowej piątki, który przed startem był postrzegany przez ekipę Równiatka Motorspot jako spory sukces. Warto przypomnieć, że w klasie PRO 1 wystartowało ponad 20 załóg! Przed ostatnim, szóstym odcinkiem specjalnym, załoga Równiatka/Habuda miała ponad 6 sekund straty do piątej pozycji. Panowie nie mieli nic do stracenia, więc przeprowadzili atak i pojechali płynny, szybki oes – niemalże bezbłędnie. Ostatecznie do celu zabrakło wspomnianych 0,4 sekundy – w rywalizacji z mocnymi kierowcami i samochodami.

Patronite

Artur Równiatka
ROZMUS Photography

Emocje po 3. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej jeszcze nie opadły, ale Artur Równiatka już myśli o kolejnych startach. Kierowca Równiatka Motorsport wystartuje w 3. rundzie MARTEN Tarmac Masters 2021, czyli 3. Ecumaster Rally w powiecie jaworskim, przewidzianym na 26-27 czerwca. Gdzie jeszcze będzie można zobaczyć Artura w rajdówce?

Artur Równiatka

„Przed startem w 3. rundzie Tarmac Masters być może pojadę treningowo w rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, na początku czerwca. Planuję też starty w RSMP, ale czas pokaże, czy to się uda.”

W sezonie 2021 nastąpiła istotna zmiana wewnątrz rajdówki prowadzonej przez Artura. Na prawym fotelu Mitsubishi Lancera EVO X zasiadł Wojtek Habuda. Była to zmiana szykująca się od dłuższego czasu. Jak wiadomo, pilot w rajdach to połowa sukcesu, a sam Artur podkreśla, że podjęcie współpracy z Wojtkiem to najlepszy możliwy ruch. Nowy pilot Artura Równiatki, Wojciech Habuda, tak podsumował start w 3. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej.

Wojciech Habuda

„W Lancerze czuję się fantastycznie! Długo marzyłem o tym, żeby wskoczyć do mocnego „czterołapa”. W końcu to samochód, w którym trzeba się skupić na notatkach i czuciu trasy całym ciałem, a nie na podziwianiu jej przez szybę!” – komentuje z uśmiechem Wojtek.

„Z mojej perspektywy podczas rajdu dominował spokój i poczucie bezpieczeństwa w środku rajdówki, które daje pewnie prowadzący kierowca i szybki samochód, który i tak nie może pokazać pełni swoich możliwości. Chociaż z zewnątrz wygląda to zapewne nieco ciekawiej.”


Starty zespołu Równiatka Motorsport wspierają: ART-Bud Nieruchomości, SOB-BUD, Royal Watch, WRK Brakes, MG MOTORSPORT. Obserwuj zespół Równiatka Motorsport na Facebooku i Instagramie!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *