RAJDYTMTM JaworTM Jawor 2021

Artur Równiatka z bojowym nastawieniem na 3. Rundę MARTEN Tarmac Masters

Artur Równiatka z bojowym nastawieniem na 3. Rundę MARTEN Tarmac Masters

Po bardzo udanym starcie w 52. Rajdzie Festiwalowym, w którym załoga Równiatka Motorsport zdominowała rywalizację wygrywając wszystkie odcinki specjalne, przyszła pora na trzecią eliminację cyklu MARTEN Tarmac Masters 2021 – 3. Ecumaster Rally. Na terenie powiatu jaworskiego Artur Równiatka i Wojciech Habuda powalczą o jak największą zdobycz punktową do klasyfikacji generalnej w klasie PRO 1.

Artur Równiatka

„Po wygranej w 52. Rajdzie Festiwalowym czujemy większą pewność siebie. Oczywiście teraz czekają nas zupełnie nowe odcinki, w tym również oes szutrowy, więc poczujemy się trochę, jak na Rajdzie Polski!” – komentuje z uśmiechem Artur.

Na niedzielę, 27 czerwca, organizatorzy przewidzieli łącznie sześć prób sportowych. Kierowcy trzykrotnie pokonają oesy „Sichów” o długości 9,9 kilometra i „Męcinka” o długości 5,61 kilometra, co złoży się na nieco ponad 46,5 km rywalizacji. Dla Artura Równiatki będą to zupełnie nowe trasy, jednak jak sam przyznaje, nie boi się tego wyzwania i jasno precyzuje cele na nadchodzące zmagania.

Artur Równiatka

„Mamy bojowe nastawienie. Nigdy nie jechaliśmy tego rajdu, więc kompletnie nie znam odcinków. Nie ma to jednak dla nas większego znaczenia – trzeba zrobić dobry opis i od samego początku narzucić dobre tempo. Nie ma czasu na błędy i stratę punktów. To już trzecia runda cyklu – my swój limit wyczerpaliśmy już podczas pierwszego startu. Teraz trzeba cisnąć do mety po jak najlepszy wynik i zbierać punkty, które będą cenne na koniec sezonu.”– powiedział Artur.

Po dwóch dotychczas rozegranych rundach cyklu MARTEN Tarmac Masters, załoga Równiatka Motorsport zajmuje 10 miejsce w klasyfikacji PRO 1. Całą zdobycz punktową, czyli 14 oczek, duet Mitsubishi Lancera EVO X zgarnął w 3. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej, zajmując szóstą lokatę po fenomenalnej walce o dziesiąte części sekundy do samej mety.

Patronite

Artur Równiatka

„Po 3. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej jesteśmy bardzo zadowoleni. Jechaliśmy bez większych błędów, przyspieszając z kilometra na kilometr. Teraz musi być tak samo! Nie mogę się już doczekać – lubię nowe wyzwania i naukę nowych oesów. Czekam z niecierpliwością na niedzielę.” – zapowiada kierowca Mitsubishi Lancera EVO X.


Starty zespołu Równiatka Motorsport wspierają: ART-Bud Nieruchomości, SOB-BUD, Royal Watch, WRK Brakes, MG MOTORSPORT

Obserwuj zespół Równiatka Motorsport na Facebooku i Instagramie!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *