RAJDYTMTM JaworTM Jawor 2021

Artur Długosz ze złamanym palcem po zwycięstwo!

Artur Długosz ze złamanym palcem po zwycięstwo!

Artur Długosz i Bartosz Siodła podczas 3. ECU Master Rally odnieśli triumf w klasie PRO 2 pomimo jednej, jakże nieoczekiwanej przygody już na pierwszym odcinku specjalnym. Blisko dziesięciokilometrowy oes w okolicach Sichowa zabrał ze sobą kilka załóg, które w różnym stopniu nie ukończyły zmagań już na samym początku rywalizacji w Jaworskiej rundzie cyklu Marten Tarmac Masters. Pech nie ominął również duetu startującego Renault Clio III RS ze stajni ATP Motorsport.

Na pierwszym odcinku inauguracyjnej pętli Artur Długosz nabawił się urazu w postaci poważnie złamanego palca. Mimo tak nie przewidzianej sytuacji ubiegłoroczny drugi Wicemistrz klasy PRO 2 dotarł do mety każdego z sześciu oesów. Nie tylko ukończenie blisko pięćdziesięcio – kilometrowego etapu było największym wyzwaniem osiągniętym z pozytywnym skutkiem.

Dla Artura Długosza i Bartosza Siodły start ten pozwolił na zajęcie pierwszej lokaty z przewagą zaledwie siedemnastu dziesiątych sekundy nad drugim Radosławem Osiakiem i Pawłem Kordeuszem jadących Peugeotem 208 R2. Wyśmienita passa jednego z najszybszych zawodników dysponujących napędem 2WD trwa już trzeci występ z rzędu w kwestii wygranych rajdów na Dolnym Śląsku w aktualnym sezonie. W tym przypadku determinacja oraz wola walki stała na bardzo dużym poziomie tak samo jak rywalizacja do ostatniego metra w silnie obsadzonej klasie.

Patronite

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *