RAJDYWRC

Andreas Mikkelsen ma uczynić Toksport lepszym zespołem

Andreas Mikkelsen ma uczynić Toksport lepszym zespołem

Szef zespołu Toksport, Serkan Duru, wypowiedział się w ciepłych słowach na temat współpracy z Andreasem Mikkelsenem. Duru odpowiada za kampanię Mikkelsena w WRC2, na pokładzie Škody Fabii Rally2 Evo. To program, który rozpoczął się w najlepszy możliwy sposób od świetnego zwycięstwa w Rajdzie Monte-Carlo w zeszłym miesiącu. Duru powiedział, że sukces dał mu prawdziwą pewność siebie w perspektywie 2021 roku. Opowiedział też o tym, jakim kierowcą jest Andreas Mikkelsen.

Serkan Duru

„Andreas jest bardzo bezpośrednim kierowcą. Od pierwszego testu był naprawdę dobrym człowiekiem do pracy. Wie, czego chce od samochodu i jest w stanie powiedzieć nam bardzo wyraźnie. Na pierwszym rajdzie było naprawdę jasne, że ma wielkie wyczucie samochodu. Nie mieliśmy żadnych uszkodzeń, żadnych problemów. A jego prędkość jest fantastyczna. Z drugiego etapu w piątek wrócił i powiedział do mnie: W porządku. Teraz mogę zarządzać prędkością.

To przyziemny człowiek. Kiedy wiedzieliśmy, że nadchodzi, zespół nie wiedział, jak to będzie. On od razu sprawił, że wszyscy poczuli się komfortowo. To bardzo skromny facet, który ma na nas naprawdę pozytywny wpływ.”

Duru jest przekonany, że jego Toksport, który wygrał klasyfikację zespołów WRC2 w 2020 roku, zyska na współpracy z byłą gwiazdą Volkswagena i Hyundaia.

Serkan Duru

Patronite

„Kiedy pracujemy z kimś tak profesjonalnym, jak Andreas, będzie to popychać ten zespół do wspinania się coraz wyżej. Poziom, na którym znajduje się zespół, jest już niesamowity, ale wiem, że teraz będziemy coraz lepsi. Uczmy się od Andreasa. Nie mamy takich samych pieniędzy, jak zespoły producentów, z którymi pracował wcześniej, ale możemy robić dobrą robotę. Z niecierpliwością czekamy na ten rok z nim.”

Duru szybko pochwalił kolegę z zespołu Mikkelsena, Marco Bulacię. Boliwijczyk zajął czwarte miejsce w WRC2 w Monte-Carlo, co pomogło Toksportowi na wczesnym etapie objąć prowadzenie w klasyfikacji zespołów WRC2.

Serkan Duru

„Marco był świetny. Był bardzo dobrym graczem zespołowym w Monte-Carlo i tego właśnie szukamy w kolejnych dwóch startach w Finlandii i Chorwacji. Wiemy, że jest gotowy, aby naprawdę naciskać, jeśli chodzi o szuter. Na razie wykonuje dla nas świetną robotę.”


Źródło: WRC
Andreas na Rallypl – KLIK!

Profil kierowcy:
Andreas Mikkelsen

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *