Rajd ChorwacjiRAJDYWRC

Adrien Fourmaux pojedzie w aucie WRC w Rajdzie Chorwacji 2021

Adrien Fourmaux pojedzie w aucie WRC w Rajdzie Chorwacji 2021

Zespół M-Sport poinformował, że Adrien Fourmaux zostanie objęty wsparciem Red Bulla w WRC! Dzięki temu Francuz zadebiutuje za kierownicą auta WRC podczas Rajdu Chorwacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata! Tym samym Red Bull powraca do ekipy M-Sportu po dwóch latach przerwy, kiedy to Sebastien Ogier odszedł z zespołu i wraz z Red Bullem reprezentowali barwy Citroëna.

Malcolm Wilson

„Red Bull widzi w Adrienie ten sam potencjał, co my i fantastycznie jest powitać ich z powrotem w rodzinie M-Sportu. Osiągnęliśmy naprawdę niesamowite wyniki z Red Bullem i mam nadzieję, że zespół powtórzy te osiągnięcia, gdyż naszym celem jest powrót na najwyższy szczyt podium.

To pierwszy krok w wspólnych wysiłkach zmierzających do podjęcia walki wraz z nowymi przepisami. Wiele naszych zasobów jest przeznaczanych na zapewnienie najlepszego możliwego pakietu w 2022 roku, a obecność Red Bulla na pokładzie w tym roku jest ogromnym wsparciem dla zespołu. Nie tylko wierzą, że mamy w naszych szeregach przyszłą gwiazdę, ale także wierzą, że nasi światowej klasy projektanci i inżynierowie dostarczą kolejny samochód, który będzie zwyciężać w rajdach.”

 

Richard Millener

„Praca nad ponownym ożywieniem partnerstwa z Red Bullem trwała już od dłuższego czasu za kulisami i fantastycznie jest móc ogłosić, że wszystko doszło do skutku.

Adrien i Renaud [Jamoul – pilot Fourmaux] to dwaj najbardziej oddani faceci, z którymi pracowałem. Wspaniale jest widzieć, że ich ciężka praca jest teraz nagradzana wsparciem Red Bulla – prawdziwie kultowej marki w sporcie motorowym i równie sprytnej jak sam Malcolm, jeśli chodzi o wykrywanie potencjału kierowcy!

[…] Jest on niezwykle inteligentnym kierowcą z dużym potencjałem i nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli obserwować jego postępy. Będziemy oczywiście wspierać jego rozwój w tym bardzo ważnym roku.”

Adrien Fourmaux:

„Jestem naprawdę podekscytowany, że w tym roku stanę na drodze do WRC i podążę ścieżką moich rajdowych idoli. Ten sezon jest dla mnie niezwykle ważny. Motywujące jest to, że nie tylko M-Sport nadal we mnie wierzy – teraz Red Bull również wspiera moją podróż do WRC.

Mój sezon 2021 rozpoczął się dobrze od drugiego miejsca w WRC 2 w Rajdzie Monte Carlo [Klasyfikacja WRC 2]. Teraz celem jest kolejny dobry wynik w ten weekend podczas Rajdu Arktycznego Finlandii, gdzie będę kontynuować mój sezon WRC 2 przy wsparciu Red Bulla i M-Sportu. Moje oczy są również skierowane na przygotowania do mojego debiutu w WRC na zupełnie nowej imprezie Rajdu Chorwacji. To ma być pierwszy krok w długiej karierze na najwyższym światowym poziomie w rajdach.”


Źródło: Informacja prasowa

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *