Rajd KorsykiRajd Korsyki 2018RAJDYWRC

92 załogi w Rajdzie Korsyki.

Lista startowa na Rajd Korsyki wygląda całkiem imponująco. Wśród zgłoszonych załóg znajduje się 11 duetów w samochodach klasy WRC, 12 w WRC2 i 15 w WRC3.

Toyota i Hyundai wystawiają do rywalizacji po 3 samochody. Koreański producent decyduje się postawić na pary Mikkelsen/Jaeger, Neuville/Gilsoul i Sordo/del Barrio. Japończycy za to stawiają na duety Latvala/Anttila, Tanak/Jarveoja i Lappi/Ferm. M-Sport wystawia oczywiście lidera mistrzostw w parze Ogier/Ingrassia i załogę Evans/Barritt. W barwach Citroena zobaczymy Krisa Meeke’a i Paula Nagle’a w jednym C3 WRC, a w drugim ponownie będziemy mieli okazję podziwiać Sebastiena Loeba wraz z jego pilotem, Danielem Eleną.

Mauro Miele, Armando Pereira i Alain Vauthier wystawiają na starcie poprzednie specyfikacje aut WRC (kolejno Citroen DS3 WRC i dwie Fiesty RS WRC).

W klasie WRC2 wystartują między innymi Jan Kopecky, Ole Christian Veiby i Łukasz Pieniążek (Fabia R5), Stephane Lefebvre (C3 R5) czy Pierre Louis Loubet (i20 R5).

Rajd Korsyki odbędzie się już w dniach 5-8 kwietnia.

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close