77. Orlen Rajd PolskiERCRAJDYRSMP

77. Orlen Rajd Polski – OS 2 Świętajno – Live

77. Orlen Rajd Polski – OS 2 Świętajno – Live

Zapraszamy na sobotnią odsłonę tekstowych relacji na żywo. Na ponad sto załóg czeka blisko dwudziesto – kilometrowy odcinek specjalny Świętajno, który rozpocznie drugi etap rywalizacji w inauguracyjnej rundzie europejskiego czempionatu cyklu FIA ERC.

Metę minęli już Zbigniew Gabryś oraz Adrian Chwietczuk. Na czele stawki znajduję się zawodnik teamu Hołowczyc Racing z przewagą prawie pół minuty nad kierowcą Volkswagena Polo GTI R5. (9:36)

Prowadzenie objął Simone Tempestini zostawiając za sobą Adriana Chwietczuka (+1.6s) oraz trzeciego Emilio Fernándeza (+7.9s). (9:39)

Grzegorz Grzyb z Michałem Poradziszem uplasował się pomiędzy Adrianem Chwietczukiem, a Simone Tempestinim notując drugi czas. (9:41)

Grégoire Munster wyśmienicie poradził sobie z pierwszym odcinkiem plasując się na pierwszej pozycji. Tym samym wyprzedzając o prawie dziesięć sekund drugiego Simone Tempestiniego. (9:43)

Na czoło stawki tylko na chwilę wbił się Yoann Bonato, aby spaść oczko niżej na rzecz liderującego na ten moment Fabiana Kreima. (9:48)

Z dobrej strony zaprezentował się Norbert Herczig dojeżdżając do mety z trzecim rezultatem. (9:50)

Czołową szóstkę uzupełnia Callum Devine będąc o dwie pozycję wyżej od najlepszej z polskich załóg w postaci duetu zespołu Rufa Sport. (9:53)

Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem obejmują prowadzenie z istotną przewagą siedmiu sekund nad Fabianem Kreimem. (9:55)

Na metę dotarł Andreas Mikkelsen, który objął fotel lidera drugiego odcinka specjalnego z przewagą 6.6 – sekundy nad zawodnikami Orlen Teamu. (9:58)

Rosyjska rakieta w postaci załogi Alexey Łukyanuk i Alexey Arnatuov wskoczyła na pierwszą pozycję w generalce OS 2. (10:00)

Bracia Szeja właśnie zameldowali się na mecie zajmując dopiero piętnastą lokatę. (10:03)

Efrén Llarena debiutujący za kierownicą Škody Fabii Rally2 Evo w cyklu FIA ERC dojechał z piętnastym czasem natomiast jego rodak w postaci Nila Solansa plasuję się na wyśmienitej siódmej pozycji. (10:07)

Craig Breen wskoczył na trzecią pozycję tuż przed czwartym Mikołajem Marczykiem. (10:10)

Z dalszej jazdy wycofał się Simone Campedelli. W jego Volkswagenie Polo GTI R5 zawinił układ sterowniczy. (10:12)

Pomiędzy braćmi Szeja, a Alberto Battistollinim na osiemnastej pozycji uplasował się Jarosław Kołtun. (10:14)

Łukasz i Tomasz Kotarba zajmują osiemnastą lokatę na OS 2 ze stratą zaledwie jednej dziesiątej sekundy do siedemnastego Emilio Fernándeza. (10:17)

Na początku trzeciej dziesiątki uplasował się Maciej Lubiak z Grzegorzem Dachowskim. (10:21)

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *